Carlisle United FC - Tranmere Rovers FC 2-3 (2-2). Liga angielska - 31. kolejka League Two

23 lutego na Brunton Park odbyło się spotkanie 31. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Carlisle Utd i Tranmere Rovers. Mecz zakończył się zwycięstwem Tranmere Rovers 3-2.

J. Vaughan 43',88'

Jedenastka Tranmere Rovers bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć pojedynków drużyna Carlisle Utd wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka Carlisle Utd trafiła do bramki rywala. W trzeciej minucie bramkę zdobył Joshua Kayode. Przy zdobyciu bramki asystował Nick Anderton.

W 12. minucie sędzia pokazał kartkę Paulowi Lewisowi, piłkarzowi gości.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 21. minucie gola wyrównującego strzelił Kaiyne Woolery. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Liam Feeney.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carlisle Utd w 27. minucie spotkania, gdy Nick Anderton zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Gime Touré.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Tranmere Rovers przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie James Vaughan wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Jaya Spearinga.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 50. minucie za Sida Nelsona wszedł Lee O'Connor. Niedługo później trener Tranmere Rovers postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Danny'ego Lloyda. Na boisko wszedł Kieron Morris, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trener Carlisle Utd postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Omariego Patricka i na pole gry wprowadził napastnika Offrande'a Zanzalę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Gime Touré został zmieniony przez Lewisa Alessandrę, a za Aarona Haydena wszedł na boisko Rodney McDonald, co miało wzmocnić drużynę Carlisle Utd. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaiyne'a Woolery'ego na Davida Nugenta.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 88. minucie James Vaughan ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-3. W zdobyciu bramki pomógł David Nugent.

W samej końcówce pojedynku w zespole Carlisle Utd doszło do zmiany. Brennan Dickenson wszedł za Jona Mellisha. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Peter Clarke
81′ Aaron Hayden
George Ray
 27′ Nick Anderton
Calum MacDonald
Joe Riley
Paul Lewis12′
89′ Jon Mellish
Liam Feeney
Callum Guy
Jay Spearing
79′ Omari Patrick
Kaiyne Woolery  21′ 86′
 3′ Joshua Kayode
James Vaughan  43′, 88′
79′ Gime Touré
Danny Lloyd70′
Magnus Norman
Joe Murphy
81′ Rodney McDonald
Lee O'Connor50′
89′ Brennan Dickenson
Liam Ridehalgh
Dean Furman
Alistair Crawford
79′ Lewis Alessandra
Nya Kirby
Cedwyn Scott
Kieron Morris70′
79′ Offrande Zanzala
David Nugent86′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Carlisle Utd żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Carlisle Utd w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.