Carlisle United FC - Salford City FC 2-1 (1-0). Liga angielska - 15. kolejka League Two

2 grudnia na Brunton Park odbyło się spotkanie 15. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Carlisle Utd i Salford City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Carlisle Utd 2-1. Na stadionie zasiadło 2 000 widzów.

15. kolejka Anglia - League Two
2020-12-02 20:00 | Stadion: Brunton Park | Widzów: 2000 | Arbiter: Graham Salisbury
D. Bernard 90'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą szósta i siódma jedenastka League' Two.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego arbiter pokazał kartkę Callumowi Guy'emu, piłkarzowi Carlisle Utd.

W 22. minucie za Iana Hendersona wszedł Luke Armstrong.

Nieoczekiwanie zawodnicy Carlisle Utd nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie bramkę zdobył Lewis Alessandra. Asystę zaliczył Joshua Kayode.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Carlisle Utd: Jonowi Mellishowi w 36. i Joshui Kayode'owi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Carlisle Utd.

Zespół Salford City ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Rhys Bennett. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Callum Guy.

W 60. minucie Jordan Turnbull został zmieniony przez Aleksa Dennego, a za Ashleya Huntera wszedł na boisko Emmanuel Dieseruvwe, co miało wzmocnić zespół Salford City. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma Guy'ego na Deana Furmana w 75. minucie oraz Omariego Patricka na Gime'a Tourégo w tej samej minucie. Między 64. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Mimo że jedenastka Salford City nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 89 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 90. minucie wynik ustalił Di'Shon Bernard. Bramka padła po podaniu Ibou Touraya.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku w drużynie Carlisle Utd doszło do zmiany. Joe Riley wszedł za Lewisa Alessandrę. Jedenastce Salford City zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Carlisle Utd.

Václav Hladký
66′ George Tanner
Tom Clarke
Aaron Hayden
Ashley Eastham
 56′ Rhys Bennett
Di'Shon Bernard  90′ 88′
Nick Anderton
Ibou Touray64′
36′ Jon Mellish
Jordan Turnbull60′
2′ 75′ Callum Guy
Luke Burgess
Daniel Devine
Ashley Hunter73′
 33′ 90′ Lewis Alessandra
Jason Lowe
45′ Joshua Kayode
Bruno Miguel Carvalho Andrade
87′ Omari Patrick
George Boyd
75′ Dean Furman
Alex Denny60′
90′ Joe Riley
Martin Smith
Gavin Reilly
Luke Armstrong22′
87′ Gime Touré
Emmanuel Dieseruvwe73′

Piłkarze Carlisle Utd otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.