Carlisle United FC - Harrogate Town FC 1-1 (0-1). Liga angielska - 44. kolejka League Two

24 kwietnia na Brunton Park odbył się pojedynek 44. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Carlisle Utd i Harrogate Town. Mecz zakończył się remisem 1-1.

J. Muldoon 11'

Jedenastka Harrogate Town przed meczem zajmowała 17. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Harrogate Town.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Harrogate Town w 11. minucie spotkania, gdy Jack Muldoon strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czternaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył George Thomson.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Carlisle Utd: Callumowi Guy'emu w 39. i Jackowi Armerowi w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Harrogate Town.

Trener Carlisle Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Omari Patrick, a murawę opuścił Joe Riley. Na drugą połowę zespół Carlisle Utd wyszedł w zmienionym składzie, za Jacka Armera, Lewisa Alessandrę weszli Rhys Bennett, Ethan Walker.

W 66. minucie Jon Stead zastąpił Marka Becka.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Joshua Kayode. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Calluma Guy'ego.

W 87. minucie w drużynie Carlisle Utd doszło do zmiany. Cedwyn Scott wszedł za Offrande'a Zanzalę. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Connor Hall
40′ 46′ Jack Armer
Daniel John Jones
46′ Joe Riley
Lloyd Kerry
Jon James Alexander Mellish
George Henry Thomson
39′ Callum Anthony Guy
Joshua Falkingham
 75′ Joshua Akinola Ogunfaolu-Kayode
Joshua McPake
87′ Offrande Jolynold Serge Zanzala
Jonathan Jack Muldoon  11′
46′ Lewis Peter Alessandra
Jon Stead66′
Magnus Antony Norman
James Michael Belshaw
46′ Rhys Gordon Bennett
Edward Albert Francis
Daniel Steven Devine
Jay Williams
46′ Omari Joshua Curtis Patrick
Ryan Jack Glenn Fallowfield
46′ Ethan Walker
Brendan James Kiernan
87′ Cedwyn Scott
Mark Andrew Beck66′
Gime Touré

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Carlisle Utd pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Harrogate Town w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.