Cardiff City - WBA 0-4 (0-1). Liga angielska - 10. kolejka Championship

28 września na Cardiff City Stadium odbył się pojedynek 10. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Cardiff City i WBA. Mecz zakończył się zwycięstwem WBA 4-0. Na stadionie zasiadło 17 363 widzów.

10. kolejka Anglia - Championship
2021-09-28 20:45 | Stadion: Cardiff City Stadium | Widzów: 17363 | Arbiter: Graham Scott
M. Phillips 82'

Drużyna WBA (”The Baggies”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań jedenastka Cardiff City wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie Karlan Ahearne-Grant dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki pomagał Adam Reach.

W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jamesa Collinsa z Cardiff City, a w 42. minucie Kyle'a Bartleya z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny WBA.

W 56. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cardiff City Curtis Nelson. W 63. minucie Callum Robinson zastąpił Matta Phillipsa.

Niedługo później Alex Mowatt wywołał eksplozję radości wśród kibiców WBA, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie starcia. W 81. minucie w jedenastce WBA doszło do zmiany. Jayson Molumby wszedł za Jake'a Livermore'a.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy WBA w 82. minucie spotkania, gdy Matt Phillips strzelił czwartego gola. Asystę zaliczył Grady Diangana.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-4.

Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
56′ (samob.) Curtis Nelson
Conor Townsend
Aden Flint
Kyle Bartley42′
67′ Mark McGuinness
Darnell Furlong
75′ Will Vaulks
Jordan Hugill
39′ 67′ James Steven Collins
Cedric Kipre
75′ Rubin James Colwill
Grady Diangana63′
Joe Ralls
Jayson Patrick Molumby81′
67′ Mark Thomas Harris
Matt Phillips63′  82′
67′ Kieffer Roberto Francisco Moore
Taylor Gardner-Hickman

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.