Cardiff City - Queens Park Rangers 0-1 (0-0). Liga angielska - 25. kolejka Championship

20 stycznia na Cardiff City Stadium odbył się mecz 25. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Cardiff City i Queens Park Rangers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Queens Park Rangers 1-0.

C. Willock 71'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół Queens Park Rangers (”Super Hoops”) wygrał aż 12 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko sześć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Yoannowi Barbetowi z zespołu gości. Była to 36. minuta pojedynku.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Geoffowi Cameronowi z Queens Park Rangers. Kibice Cardiff City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marka Harrisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Max Watters.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener ”Super Hoops” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Macauley Bonne, a murawę opuścił Charlie Austin.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Super Hoops” w 71. minucie spotkania, gdy Chris Willock zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Macauley Bonne.

W 76. minucie w jedenastce Cardiff City doszło do zmiany. Oluwaseyi Ojo wszedł za Willa Vaulksa. W tej samej minucie Perry Ng został zastąpiony przez Roberta Glatzla. W 83. minucie Chris Willock został zmieniony przez Osmana Kakaya, co miało wzmocnić drużynę ”Super Hoops”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Harry'ego Wilsona na Josha Murphy'ego.

W samej końcówce meczu sędzia ukarał kartką Iliasa Chaira, piłkarza Queens Park Rangers.

Timothy Dieng
76′ Perry Ng Tian-Hee
Dominic Ball
76′ Will Vaulks
Chris Anthony Willock  71′ 83′
85′ Harry Wilson
Ilias Chair89′
Kieffer Moore
Lyndon Dykes
55′ Max Watters
Osman Kakay83′
85′ Josh Murphy
Albert Adomah
Keenan Patten
Faysal Bettache
76′ Robert Nesta Glatzel
George Thomas
55′ Mark Thomas Harris
Macauley Miles Bonne70′
David Junior Hoilett
Charlie Kelman
76′ Oluwaseyi Babajide Ojo

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Cardiff City żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.

Zespół Cardiff City w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.