Cardiff City Football Club - Birmingham City Football Club 1-0 (1-0). Liga - 3. kolejka

W meczu 3. kolejki Championship, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Cardiff City zwyciężyła z Birminghamem City 1-0 (1-0). Mecz na Cardiff City Stadium obejrzało 18 893 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Płachetę występującego w Birminghamie City.

W  meczu 3. kolejki  Championship, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna Cardiff City zwyciężyła  z Birminghamem City  1-0 (1-0). Mecz na Cardiff City Stadium obejrzało 18 893 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Płachetę występującego w Birminghamie City.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Cardiff City wygrała aż sześć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Jaden Philogene-Bidace dla drużyny Cardiff City. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Callum O'Dowda.

W 45. minucie za Maksa Wattersa wszedł Mark Harris. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cardiff City.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Birmingham City: Scottowi Hoganowi w 51. i Jordanowi Jamesowi w 70. minucie. Między 54. a 72. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cardiff City: Romaine Sawyers, Jaden Philogene-Bidace, na ich miejsce weszli: Rubin Colwill, Kion Etete. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Robertsa, Troya Deeneya zajęli: Josh Williams, Lukas Jutkiewicz.

Trener Birminghamu City postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Juninha Bacunę i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana Lekę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Alfie Chang został zmieniony przez George'a Halla, co miało wzmocnić jedenastkę Birminghamu City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma O'Dowdę na Sheyiego Oję. W doliczonym czasie gry arbiter przyznał kartki Sheyiemu Oji z Cardiff City i Austonowi Trusty'emu, Maxime'owi Colinowi z zespołu Birminghamu City.

W drugiej połowie nie padły gole.

Jedenastka Cardiff City postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Wyjątkowa nieporadność napastników Birminghamu City była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Cardiff City, natomiast zawodnikom Birminghamu City przyznał cztery.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników.