Cardiff City FC - Swansea City AFC 0-2 (0-1). Liga angielska - 18. kolejka Championship

12 grudnia na Cardiff City Stadium odbyło się starcie 18. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Cardiff City i Swansea City. Mecz zakończył się zwycięstwem Swansea City 2-0.

J. Lowe 6',72'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań zespół Cardiff City wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Jamal Lowe. Asystę zaliczył Connor Roberts.

Między 14. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Swansea City.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Joe Ralls z Cardiff City. Była to 46. minuta meczu. Trener Cardiff City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Robert Glatzel, a murawę opuścił Kieffer Moore.

W 67. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Joe Ralls osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 46. minucie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Swansea City, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył ponownie na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy Jamal Lowe.

W 77. minucie Mark Harris został zastąpiony przez Marlona Packa. W 87. minucie w zespole Swansea City doszło do zmiany. Wayne Routledge wszedł za Jamala Lowe'a. W doliczonym czasie gry w drużynie Cardiff City doszło do zmiany. Gavin Whyte wszedł za Willa Vaulksa.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Kyle Naughton
18′ Sean Morrison
Marc Guehi35′
Curtis Nelson
Ryan Bennett14′
Joe Bennett
Connor Roberts
90′ Will Vaulks
Korey Smith
Harry Wilson
Jake Bidwell
Oluwaseyi Babajide Ojo
Matt Grimes
46′ 67′ Joe Ralls
Jay Fulton
77′ Mark Thomas Harris
Andre Ayew
35′ 56′ Kieffer Roberto Francisco Moore
Wayne Routledge87′
77′ Marlon Pack
Liam Cullen
90′ Gavin Whyte
Yan Dhanda
56′ Robert Nesta Glatzel
Viktor Einar Gyökeres

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Swansea City przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Swansea City w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.