Cardiff City FC - Sheffield United FC 2-3 (1-0). Liga angielska - 21. kolejka Championship

4 grudnia na Cardiff City Stadium odbyło się starcie 21. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Cardiff City i Sheffield United. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sheffield United 3-2. Na stadionie stawiło się 18 310 widzów.

21. kolejka Anglia - Championship
2021-12-04 16:00 | Stadion: Cardiff City Stadium | Widzów: 18310 | Arbiter: John Busby
D. McGoldrick 75'

Zespół Cardiff City przed meczem zajmował 22. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów zespół Sheffield United (”Szable”) wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Sheffield United próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Trzeba było trochę poczekać, aby Mark Harris wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cardiff City, zdobywając bramkę w 32. minucie meczu. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Joe Ralls.

W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Olivera Norwooda z ”Szabl”, a w 44. minucie Jamesa Collinsa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cardiff City.

W 52. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Sean Morrison osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W 56. minucie Mark Harris został zmieniony przez Adena Flinta.

Zespół Cardiff City niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 29 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Morgan Gibbs-White. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Enda Stevens.

W 63. minucie w zespole Cardiff City doszło do zmiany. William Robert wszedł za Isaaka Daviesa. Kibice Cardiff City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kieffera Moore'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić James Collins. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Billy Sharp. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Morgana Gibbsa-White'a.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Szabl” w 75. minucie spotkania, gdy David McGoldrick zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu ponownie zanotował Morgan Gibbs-White.

Po chwili trener Sheffield United postanowił wzmocnić linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Billya Sharpa. Na boisko wszedł Oliver McBurnie, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie ”Szabl” doszło do zmiany. Ben Osborn wszedł za Morgana Gibbsa-White'a.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 90. minucie gola kontaktowego strzelił Mark McGuinness. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Joe Ralls.

Zespołowi Cardiff City zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Sheffield United.

Wesley Foderingham
 90′ Mark James McGuinness
Chris Basham
Curtis Nelson
Ben Davies
52′ Sean Morrison
David McGoldrick  75′
63′ Isaak Davies
Conor Hourihane
44′ 63′ James Steven Collins
Enda Stevens
 32′ 56′ Mark Thomas Harris
Billy Sharp  73′ 80′
Dillon Phillips
Jake Eastwood
Ciaron Maurice Brown
George Baldock
56′ Aden Flint
Jack Robinson
Leandro Jones Johan Bacuna
Sander Gard Bolin Berge
Rubin James Colwill
Ben Osborn87′
63′ William Robert Vaulks
Oliver McBurnie80′
63′ Kieffer Roberto Francisco Moore
Lys Mousset

Zespół Sheffield United był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy Cardiff City dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Sheffield United w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.