Cardiff City FC - Nottingham Forest 0-1 (0-1). Liga angielska - 39. kolejka Championship

W starciu 39. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 2 kwietnia, zespół Cardiff City przegrał z Nottinghamem Forest 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Cardiff City Stadium.

J. Garner 29'

Drużyna Nottinghamu Forest (”Forest”) przed meczem zajmowała 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka Cardiff City wygrała aż 16 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marlona Packa z Cardiff City, a w 26. minucie Cyrusa Christiego z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył James Garner dla zespołu Nottinghamu Forest. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Cyrus Christie.

W 37. minucie kartkę obejrzał Ciaron Brown z Cardiff City. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nottinghamu Forest.

W 55. minucie kartką został ukarany Lewis Grabban, zawodnik ”Forestu”. W 71. minucie Joe Ralls został zmieniony przez Jonnego Williamsa.

W tej samej minucie trener Cardiff City postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Josh Murphy, a murawę opuścił Harry Wilson. W tej samej minucie w zespole Cardiff City doszło do zmiany. Oluwaseyi Ojo wszedł za Leandra Bacunę. Chwilę później trener ”Forestu” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Lewisa Grabbana. Na boisko wszedł Lyle Taylor, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 84. minucie Will Vaulks został zmieniony przez Rubina Colwilla, a za Kieffera Moore'a wszedł na boisko Mark Harris, co miało wzmocnić jedenastkę Cardiff City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cafú na Jacka Colbacka. W 87. minucie arbiter pokazał kartkę Cafú, piłkarzowi gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Cyrus Christie26′
37′ Ciaron Maurice Brown
Joe Worrall
Aden Flint
Scott McKenna
14′ Marlon Pack
Tyler Blackett
Thomas Sang
Ryan Yates
71′ Harry Wilson
Sammy Ameobi
71′ Leandro Jones Johan Bacuna
Alex Mighten
71′ Joe Ralls
James Garner  29′
84′ Will Vaulks
Ribeiro Dias Cafu87′ 87′
84′ Kieffer Roberto Francisco Moore
Lewis Grabban55′ 72′
Alex Smithies
Jordan Smith
Perry Ng Tian-Hee
Loïc Mbe Soh
84′ Rubin James Colwill
Yuri Oliveira Ribeiro
71′ Josh Murphy
Jack Colback87′
71′ Jonny Williams
Luke Anthony Freeman
84′ Mark Thomas Harris
Anthony Knockaert
David Junior Hoilett
Filip Krovinović
71′ Oluwaseyi Babajide Ojo
Glenn Murray
Max James Watters
Lyle James Alfred Taylor72′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Cardiff City w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.