Cardiff City FC - Middlesbrough FC 0-2 (0-1). Liga angielska - 14. kolejka Championship

W meczu 14. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 23 października, jedenastka Cardiff City przegrała z Middlesbrough FC 0-2 (0-1). Mecz na Cardiff City Stadium obejrzało 17 513 widzów.

14. kolejka Anglia - Championship
2021-10-23 13:30 | Stadion: Cardiff City Stadium | Widzów: 17513 | Arbiter: Jeremy Simpson
Cardiff City FC
Middlesbrough FC
0
2
A. Šporar 35'
M. Payero 74'

Drużyna Cardiff City przed meczem zajmowała 22. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 starć zespół Middlesbrough FC (”Boro”) wygrał siedem razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cardiff City: Marlonowi Packowi w 28. i Markowi McGuinnessowi w 34. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Middlesbrough FC w 35. minucie spotkania, gdy Andraż Szporar strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Uche Ikpeazu z zespołu gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Middlesbrough FC.

Drugą połowę zespół Cardiff City rozpoczął w zmienionym składzie, za Perry'ego Nga wszedł Kieffer Moore. W 63. minucie w jedenastce Middlesbrough FC doszło do zmiany. Isaiah Jones wszedł za Onela Hernándeza.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Adenowi Flintowi z Cardiff City. Była to 70. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Martín Payero wywołał eksplozję radości wśród kibiców Middlesbrough FC, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie pojedynku. Asystę przy golu zanotował Andraż Szporar.

W 79. minucie Will Vaulks został zmieniony przez Elego Kinga. W 80. minucie Mark Harris został zmieniony przez Isaaka Daviesa, co miało wzmocnić drużynę Cardiff City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andraża Szporara na Duncana Watmore'a oraz Uche Ikpeazu na Josha Coburna. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Joe Lumley
46′ Perry Ng Tian-Hee
Patrick James Coleman McNair
70′ Aden Flint
Lee Peltier
34′ Mark James McGuinness
Souleymane Bamba
Ciaron Maurice Brown
Jonathan Howson
79′ William Robert Vaulks
Marcus Tavernier
Ryan Giles
Matt Davidson Rider Crooks
80′ Mark Thomas Harris
Onel Lázaro Hernández Mayea63′
28′ Marlon Pack
Olutoyosi Tajudeen Olusanya
79′ Eli King
Duncan Watmore82′
80′ Isaak Davies
Josh Coburn85′
46′ Kieffer Roberto Francisco Moore
Isaiah Jones63′

Jedenastka ”Boro” zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Cardiff City, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.