Cardiff City FC - Derby County 4-0 (1-0). Liga angielska - 34. kolejka Championship

W meczu 34. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 2 marca, drużyna Cardiff City wysoko wygrała z Derby County 4-0 (1-0). Starcie odbyło się na Cardiff City Stadium.

W. Vaulks 90'

Jedenastka Derby County (”Barany”) przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków zespół Cardiff City wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz 10 remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Leandro Bacuna wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cardiff City, zdobywając bramkę w 22. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomógł Joe Bennett.

W 39. minucie Joe Bennett został zastąpiony przez Joela Bagana. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cardiff City.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Kieffer Moore. To już szesnaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Will Vaulks.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cardiff City w 56. minucie spotkania, gdy Leandro Bacuna zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Oluwaseyiego Oji.

Trener ”Baranów” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Martyna Waghorna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Louie Sibley. Między 69. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cardiff City: Kieffer Moore, Marlon Pack, Oluwaseyi Ojo, na ich miejsce weszli: Rubin Colwill, Joe Ralls, Jonny Williams. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kamila Jóźwiaka, Graeme'a Shinniego, Andre'a Wisdoma zajęli: Louie Watson, Max Bird, Kornell MacDonald.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej trzeciej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Will Vaulks. Asystę przy golu zanotował Perry Ng.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Lee Buchanan
 90′ Will Vaulks
Beni Baningime
87′ Oluwaseyi Babajide Ojo
Kamil Jóźwiak69′
 22′, 56′ Leandro Jones Johan Bacuna
Graeme Shinnie69′
39′ Joe Bennett
Louie Sibley69′
87′ Marlon Pack
Samuel George Alan Edmundson
 48′ 77′ Kieffer Moore
Lee Gregory
Alex Smithies
Emmanuel Okokon Idem
39′ Joel Bagan
Craig Forsyth
77′ Rubin Colwill
Kornell MacDonald70′
Josh Murphy
Max Bird69′
87′ Joe Ralls
Nathan Byrne
87′ Jonny Williams