Cambridge United - Sheffield Wednesday 1-1 (1-0). Liga angielska - 14. kolejka League One

W meczu 14. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 19 października, drużyna Cambridge United zremisowała z Sheffield Wednesday 1-1 (1-0). Mecz na Abbey Stadium obejrzało 7 342 widzów.

14. kolejka Anglia - League One
2021-10-19 20:45 | Stadion: Abbey Stadium | Widzów: 7342 | Arbiter: Scott Oldham
Cambridge United FC
Sheffield Wednesday FC
1
1
G. Williams 20'
F. Dele-Bashiru 80'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Cambridge United przebywa na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to drużyna Sheffield Wednesday zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Już w pierwszych minutach zespół Sheffield Wednesday próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Cambridge United otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył George Williams. Asystę przy bramce zaliczył Jack Iredale.

W 45. minucie kartkę dostał Callum Paterson z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cambridge United.

W 59. minucie Callum Paterson został zastąpiony przez Saida Berahino. W tej samej minucie w drużynie Sheffield Wednesday doszło do zmiany. Dennis Adeniran wszedł za Lewisa Winga.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Jacka Iredale'a, zawodnika Cambridge United. Trener Sheffield Wednesday postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Jacka Hunta i na pole gry wprowadził napastnika Olamide'a Shodipa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie bramkę wyrównującą zdobył Fisayo Dele-Bashiru. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Saido Berahino.

W 84. minucie boisko opuścili piłkarze Cambridge United: Shilow Tracey, Harrison Dunk, a na ich miejsce weszli Samuel Smith, James Brophy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Liam Palmer, zawodnik gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Bailey Peacock-Farrell
 20′ George Benjamin Williams
Dominic Iorfa
Lloyd Richard Jones
Liam Jordan Palmer90′
Conor Masterson
Cheyenne Dunkley
67′ Jack Henry Stewart Iredale
Barry Ryan Bannan
84′ Samuel Toby Smith
Jack Paul Hunt70′
Jensen Guy Weir
Marvin Nicholas Johnson
84′ James Robert Brophy
Dennis Emmanuel Abiodun Adeniran59′
84′ Harrison Charles Dunk
Saido Berahino59′
84′ Shilow Ethan Tracey
Theodor Alexander Corbeanu
Ben Worman
Florian Kamberi
Harvey Andrew Knibbs
Olamide Shodipo70′

Przewaga zespołu Sheffield Wednesday w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze Cambridge United obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół Cambridge United w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.