Cambridge United - Oldham AFC 1-2 (0-0). Liga angielska - 16. kolejka League Two

W pojedynku 16. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 5 grudnia, zespół Cambridge United przegrał z Oldham AFC 1-2 (0-0). Mecz na Abbey Stadium obejrzało 1 970 widzów.

16. kolejka Anglia - League Two
2020-12-05 16:00 | Stadion: Abbey Stadium | Widzów: 1970 | Arbiter: Brett Huxtable
A. McCalmont 60'

Jedenastka Cambridge United bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Oldham AFC wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach drużyna Cambridge United próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 41. minucie kartkę dostał Bobby Grant z jedenastki gości.

W 43. minucie karnego dla Cambridge United nie wykorzystał Paul Mullin. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Harrisona Dunka, piłkarza Cambridge United. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie kartkę obejrzał Alfie McCalmont z Oldham AFC.

Dopiero w drugiej połowie Conor McAleny wywołał eksplozję radości wśród kibiców Oldham AFC, strzelając gola w 57. minucie meczu. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Oldham AFC, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie trafił Alfie McCalmont. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sido Jombati.

W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Conorowi McAleny'emu, piłkarzowi gości. W 66. minucie za Jacka Iredale'a wszedł Wes Hoolahan. A trener Oldham AFC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dylana Bahamboulę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Alfie McCalmont.

Na murawie, jak to często zdarzało się Cambridge United w tym sezonie, pojawił się Idris El Mizouni, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Adama Maya. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 76. minucie boisko opuścili piłkarze Oldham AFC: Callum Whelan, Jordan Barnett, a na ich miejsce weszli Dylan Fage, Conor McAleny. W 77. minucie sędzia pokazał kartkę Cameronowi Borthwickowi-Jacksonowi z jedenastki gości.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił Paul Mullin. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 zdobytych bramek. Asystę przy golu zanotował Idris El Mizouni.

Zespołowi Cambridge United zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Oldham AFC.

Harrison Clarke
45′ Harrison Dunk
Cameron Borthwick-Jackson77′
Paul Digby
Dylan Fage76′
Luke Hannant
Alfie John McCalmont  60′ 53′ 67′
66′ Jack Iredale
Ben Garrity
75′ Adam May
Conor McAleny  57′ 63′ 76′
 90′ 43′ (k.) Paul Mullin
Thomas Hamer
75′ Idris El Mizouni
Dylan Bahamboula67′
66′ Wes Hoolahan
Davis Keillor-Dunn
Ben Worman
Callum Whelan76′
Andrew Dallas
Daniel Lucas Rowe

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Cambridge United, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Zespół Cambridge United w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.