Cambridge United FC - Sunderland AFC 1-2 (1-2). Liga angielska - 20. kolejka League One

W meczu 20. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 27 listopada, zespół Cambridge United przegrał z Sunderland AFC 1-2 (1-2). Mecz na Abbey Stadium obejrzało 7 174 widzów.

N. Broadhead 36'

Drużyna Sunderland AFC (”Czarne Koty”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował szóstą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cambridge United Dimitar Mitov.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Aleksowi Pritchardowi z drużyny gości. Była to 24. minuta starcia.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 27. minucie gola wyrównującego strzelił Samuel Smith.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sunderland AFC w 36. minucie spotkania, gdy Nathan Broadhead zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Lynden Gooch.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

W 77. minucie James Brophy został zmieniony przez Harveya Knibbsa. W tej samej minucie trener Cambridge United postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Shilow Tracey, a murawę opuścił Adam May.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Sunderland AFC doszło do zmiany. William Harris wszedł za Aleksa Pritcharda.

Stewart
15′ (samob.) Dimitar Mitov
Lynden Jack Gooch
77′ Adam John May
Carl Winchester
 27′ Samuel Toby Smith
Leon Dajaku
77′ James Robert Brophy
Cieran Dunne
77′ Shilow Ethan Tracey
Elliot John Embleton
Jensen Guy Weir
William Harris79′
Ben Worman
Aiden Anthony O'Brien
77′ Harvey Andrew Knibbs

Arbiter nie ukarał piłkarzy Cambridge United żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Zespół Cambridge United w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.