Cambridge United FC - Stevenage FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 44. kolejka League Two

24 kwietnia na Abbey Stadium odbyło się spotkanie 44. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cambridge United i Stevenage FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Stevenage FC 1-0.

L. Norris 63'

Drużyna Cambridge United bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów jedenastka Stevenage FC wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedynego gola meczu strzelił Luke Norris dla zespołu Stevenage FC. Bramka padła w tej samej minucie. W 71. minucie sędzia pokazał kartkę Kyle'owi Knoyle'owi, piłkarzowi Cambridge United.

Kibice Cambridge United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shilowa Traceya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Luke Hannant. Po chwili trener Stevenage FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Elliot Osborne, a murawę opuścił Jack Aitchison. W 83. minucie Jack Iredale zastąpił Harrisona Dunka.

W tej samej minucie Paul Digby został zmieniony przez Liama O'Neila, a za Hirama Boatenga wszedł na boisko Adam May, co miało wzmocnić jedenastkę Cambridge United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luke'a Norrisa na Mathew Stevensa oraz Jacka Smitha na Romaina Vincelota.

James Andrew Cumming
71′ Kyle Knoyle
Luther Ash James-Wildin
Declan Drysdale
Terence Owen Vancooten
Gregory Vaughan Taylor
Luke Barrie Prosser
83′ Jack Henry Stewart Iredale
Benjamin Leslie Coker
75′ Luke James Hannant
Thomas George Pett
83′ Hiram Kojo Kwarteng Boateng
Jack Justin Smith87′
83′ Paul Andrew Digby
Remeao Andrew Hutton
83′ Liam Christian James O'Neil
Joseph John Martin
83′ Harrison Charles Dunk
Elliot James Osborne81′
83′ Adam John May
Romain Vincelot87′
75′ Shilow Ethan Tracey
Mathew Antony Stevens86′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników Stevenage FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Stevenage FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.