Cambridge United FC - Mansfield Town FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 15. kolejka League Two

2 grudnia na Abbey Stadium odbyło się starcie 15. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cambridge United i Mansfield Town. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mansfield Town 1-0. Na stadionie stawiło się 1 917 widzów.

J. Reid 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 mecze zespół Mansfield Town wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie kartką został ukarany Rollin Menayese, piłkarz gości.

W 28. minucie Hiram Boateng został zastąpiony przez Adama Maya. W 34. minucie kartkę dostał Ryan Sweeney z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu zdobył Jamie Reid dla zespołu Mansfield Town. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Henry Charsley.

Niedługo później trener Cambridge United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Harvey Knibbs, a murawę opuścił Luke Hannant. W tej samej minucie Harrison Dunk został zmieniony przez Jacka Iredale'a, co miało wzmocnić jedenastkę Cambridge United. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamiego Reida na Nickiego Maynarda. W 89. minucie w zespole Mansfield Town doszło do zmiany. Corey O'Keeffe wszedł za George'a Marisa.

W piątej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Mansfield Town doszło do zmiany. Andy Cook wszedł za Henry'ego Charsleya.

Ryan Sweeney34′
75′ Harrison Dunk
Malvind Benning
Paul Digby
Henry Charsley90′
75′ Luke Hannant
George Lapslie
28′ Hiram Boateng
Farrend Rawson
75′ Jack Iredale
Andy Cook90′
28′ Adam May
Nicky Maynard82′
75′ Harvey Knibbs
Tyrese Sinclair

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników Cambridge United żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.