Cambridge United FC - Leyton Orient 2-1 (0-1). Liga angielska - 20. kolejka League Two

W meczu 20. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 26 grudnia, drużyna Cambridge United wygrała z Leyton Orient 2-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Abbey Stadium.

D. Johnson 23'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Cambridge United wygrała aż dziewięć razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Leyton Orient nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie bramkę zdobył Danny Johnson. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Luke Hannant z jedenastki gospodarzy. Była to 33. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Leyton Orient.

Drużyna Cambridge United wyrównała wynik meczu. W 55. minucie bramkę wyrównującą zdobył Wes Hoolahan. Asystę zanotował Kyle Knoyle.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cambridge United w 57. minucie spotkania, gdy Paul Mullin strzelił drugiego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Joe Ironside.

W 63. minucie kartkę dostał Daniel Happe z Leyton Orient. Trener Leyton Orient wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Louisa Dennisa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Joe Widdowson. W 75. minucie za Ousseynou Cisségo wszedł Lee Angol.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Leyton Orient doszło do zmiany. Ruel Sotiriou wszedł za Conora Wilkinsona. Chwilę później trener Cambridge United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Harvey Knibbs, a murawę opuścił Paul Mullin. W 84. minucie sędzia ukarał kartką Adama Maya, piłkarza gospodarzy.

W 86. minucie Craig Clay został zmieniony przez Jordana Maguire'a-Drewa, co miało wzmocnić zespół Leyton Orient. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luke'a Hannanta na Leona Daviesa oraz Jacka Iredale'a na Harrisona Dunka. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Daniel Happe63′
88′ Jack Henry Stewart Iredale
Joseph Widdowson75′
33′ 88′ Luke James Hannant
Craig William Clay86′
84′ Adam John May
Jobi McAnuff
Paul Andrew Digby
Ousseynou Cissé75′
 55′ Wes Hoolahan
Conor Dominic Geoffrey Wilkinson78′
 57′ 82′ Paul Philip Mullin
Olatunji Akinola
88′ Leon Ross Nikoro Davies
James Dayton
Idris El Mizouni
Jordan Luke Maguire-Drew86′
88′ Harrison Charles Dunk
Lee Anthony Angol75′
Ben Worman
Louis Hugh Dennis75′
82′ Harvey Andrew Knibbs
Ruel Dimitrios Sotiriou78′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Leyton Orient pokazał jedną.

Jedenastka Cambridge United w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.