Cambridge United FC - Ipswich Town 2-2 (1-2). Liga angielska - 13. kolejka League One

W starciu 13. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 16 października, zespół Cambridge United zremisował z Ipswich Town 2-2 (1-2). Mecz na Abbey Stadium obejrzało 7 944 widzów.

13. kolejka Anglia - League One
2021-10-16 16:00 | Stadion: Abbey Stadium | Widzów: 7944 | Arbiter: Leigh Doughty
S. Aluko 10',36'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ipswich Town (”The Tractor Boys”) w 10. minucie spotkania, gdy Omatsone Aluko strzelił pierwszego gola.

Drużyna Cambridge United ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Omatsone Aluko po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Conorowi Chaplinowi z Ipswich Town. Była to 37. minuta spotkania.

Piłkarze Cambridge United szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się James Brophy. Sytuację bramkową stworzył Shilow Tracey.

W 69. minucie Omatsone Aluko został zmieniony przez Wesa Burnsa. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Ipswich Town doszło do zmiany. Bersant Celina wszedł za Conora Chaplina.

Trener Cambridge United postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Shilowa Traceya i na pole gry wprowadził napastnika Samuela Smitha, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 83. minucie Scott Fraser został zmieniony przez Kyle'a Edwardsa, co miało wzmocnić drużynę ”The Tractor Boys”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jamesa Brophy'ego na Harveya Knibbsa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Cambridge United przyniosły efekt bramkowy. W 88. minucie bramkę wyrównującą zdobył Joe Ironside. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Lloyd Jones.

W doliczonej piątej minucie spotkania w jedenastce Cambridge United doszło do zmiany. Harrison Dunk wszedł za Joe Ironside'a. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Sam Morsy
78′ Shilow Ethan Tracey
Omatsone Folarin Aluko  10′, 36′ 69′
 40′ 85′ James Robert Brophy
Scott Stewart Fraser83′
Paul Andrew Digby
Idris El Mizouni
Wes Hoolahan
Conor Mark Chaplin37′ 76′
 88′ 90′ Joe Samuel Ironside
Macauley Miles Bonne
Kai John Oliver McKenzie-Lyle
Tomáš Holý
Jubril Okedina
Aristote Nsiala
90′ Harrison Charles Dunk
Bersant Celina76′
Jensen Guy Weir
Rekeem Jordan Harper
Ben Worman
Wes Burns69′
85′ Harvey Andrew Knibbs
Kyle Edwards83′
78′ Samuel Toby Smith
Kayden Pastel Dunn Jackson

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”The Tractor Boys” przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.