Cambridge United FC - Harrogate Town FC 2-1 (0-1). Liga angielska - 23. kolejka League Two

9 stycznia na Abbey Stadium odbył się mecz 23. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cambridge United i Harrogate Town. Starcie zakończyło się zwycięstwem Cambridge United 2-1.

J. Muldoon 10'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Jack Muldoon. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Josh March.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Joshowi Marchowi z Harrogate Town. Była to 34. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Harrogate Town.

W 47. minucie żółtą kartką został ukarany Mitchell Roberts, piłkarz Harrogate Town. W 54. minucie za Mitchella Robertsa wszedł Jay Williams.

W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Harry'ego Darlinga z Cambridge United, a w 67. minucie Lloyda Kerry'ego z drużyny przeciwnej. W 65. minucie boisko opuścili piłkarze Harrogate Town: Josh Falkingham, Lloyd Kerry, a na ich miejsce weszli Edward Francis, Connor Kirby. Trener Cambridge United wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joe Ironside'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Harvey Knibbs. Posunięcie trenera było słuszne. Joe Ironside'a zdobył wyrównującą bramkę w 71. minucie spotkania.

Zespół Cambridge United nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Joe Ironside. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Wes Hoolahan.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Joshowi Falkinghamowi z drużyny gości. W 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Lloyd Kerry z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 67. minucie. Na 11 minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał żółtą kartkę Warrenowi Burrellowi z Harrogate Town.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cambridge United w 81. minucie spotkania, gdy Wes Hoolahan zdobył drugą bramkę. W 82. minucie w zespole Harrogate Town doszło do zmiany. William Hondermarck wszedł za Joshuę McPake'a.

W tej samej minucie trener Harrogate Town postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jon Stead, a murawę opuścił Josh March. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Joe Ironside'owi i Harrisonowi Dunkowi. W tej samej minucie w zespole Cambridge United doszło do zmiany. Leon Davies wszedł za Wesa Hoolahana.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Warren Matthew Burrell79′
64′ Harry Darling
Jake Lawlor
Greg Taylor
Connor Hall
90′ Harrison Dunk
Mitchell Roberts47′ 54′
Paul Digby
George Thomson
 81′ 90′ Wes Hoolahan
Connor Kirby65′
Luke Hannant
Edward Francis65′
Adam May
Joshua McPake82′
67′ Harvey Knibbs
Jay Williams54′
90′ Leon Davies
Jon Stead82′
67′  71′ 90′ Joe Ironside

Drużyna Cambridge United była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze Harrogate Town otrzymali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół Cambridge United w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.