Cambridge United FC - Grimsby Town FC 3-0 (1-0). Liga angielska - 46. kolejka League Two

8 maja na Abbey Stadium odbyło się starcie 46. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Cambridge United i Grimsby Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Cambridge United 3-0.

P. Mullin 80'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Grimsby Town plącze się na dole tabeli zajmując 24. miejsce, za to drużyna Cambridge United zajmując drugą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna Grimsby Town wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Grimsby Town próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cambridge United w 25. minucie spotkania, gdy Liam O'Neil zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Joe Ironside.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cambridge United.

Trener Grimsby Town wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Seana Scannella. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Luke Spokes.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Cambridge United, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Wes Hoolahan. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 73. minucie za Matta Greena wszedł Luis Adlard. W tej samej minucie w jedenastce Grimsby Town doszło do zmiany. Ira Jackson wszedł za Matthew Pollocka.

Trzeba było trochę poczekać, aby Paul Mullin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cambridge United, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie spotkania. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 32 strzelone gole.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Evan Khouri
 57′ Wes Hoolahan
Matthew Pollock73′
Luke Hannant
Harry Clifton
Paul Digby
Luke Spokes57′
 25′ Liam O'Neil
Giles Coke
 80′ Paul Mullin