Burton Albion FC - Sunderland AFC 0-3 (0-2). Liga angielska - 30. kolejka League One

W starciu 30. kolejki angielskiej League One, które rozegrane zostało 20 lutego, zespół Burton Albion przegrał z Sunderland AFC 0-3 (0-2). Mecz odbył się na Pirelli Stadium w Burton-upon-Trencie.

C. Wyke 76'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Burton Albion przebywa na dole tabeli zajmując 24. miejsce, za to drużyna Sunderland AFC (”Czarne Koty”) zajmując siódmą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Burton Albion wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Joshowi Earlowi z Burton Albion.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Grant Leadbitter. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Aiden McGeady.

W 18. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Aidenowi McGeady'emu, piłkarzowi gości.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”Czarnych Kot”, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Lynden Gooch.

W 38. minucie żółtą kartką został ukarany Lynden Gooch, zawodnik ”Czarnych Kot”. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Seana Clare'a z Burton Albion, a w 56. minucie Aidena O'Briena z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Josh Earl z drużyny Burton Albion i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w piątej minucie.

W 62. minucie Sean Clare został zastąpiony przez Thomasa Hamera. Kibice Burton Albion nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joe Powella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ryan Broom. Między 63. a 70. minutą, boisko opuścili piłkarze Sunderland AFC: Grant Leadbitter, Aiden McGeady, Jake Vokins, na ich miejsce weszli: Josh Scowen, Carl Winchester, Jordan Jones. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josha Parkera, Lukasa Akinsa zajęli: Daniel Rowe, Mike Fondop-Talum.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Hayden Carter z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Czarnych Kot” w 76. minucie spotkania, gdy Charlie Wyke strzelił trzeciego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Jordan Jones.

Niedługo później trener ”Czarnych Kot” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Jack Diamond, a murawę opuścił Charlie Wyke. W 82. minucie Jonny Smith został zmieniony przez Terry'ego Taylora, co miało wzmocnić drużynę Burton Albion. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksa Powera na Chrisa Maguire'a. W 89. minucie żółtą kartkę dostał Mike Fondop-Talum, piłkarz gospodarzy.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Conor McLaughlin
65′ Hayden Carter
Luke O'Nien
Michael Bostwick
Dion Sanderson
5′ 56′ Josh Earl
Lynden Gooch  32′ 38′
52′ 62′ Sean Clare
Max Power85′
82′ Jonny Smith
Grant Leadbitter  6′ 66′
63′ Josh Parker
Jake Vokins67′
Ryan Edwards
Aiden O'Brien56′
62′ Ryan Broom
Charlie Wyke  76′ 78′
70′ Lukas Akins
Aiden McGeady18′ 66′
Kieran O'Hara
Remi Matthews
62′ Thomas Hamer
Daniel Neil
Michael Ian Mancienne
Josh Scowen66′
63′ Daniel Martin Rowe
Carl Winchester66′
82′ Terry Taylor
Jack Diamond78′
70′ 89′ Mike Fondop-Talum
Jordan Lewis Jones67′
62′ Joe Powell
Chris Maguire85′

Trzy trafienia w słupek! Bramka zespołu Sunderland AFC wyglądała na zaczarowaną. Drużyna Sunderland AFC była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.