Burton Albion FC - Portsmouth FC 2-1 (1-0). Liga angielska - 10. kolejka League One

28 września na Pirelli Stadium w Burton-upon-Trencie odbył się mecz 10. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Burton Albion i Portsmouth FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Burton Albion 2-1. Pojedynek obejrzało 2 810 widzów.

R. Hackett-Fairchild 64'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Portsmouth FC (”Pompey”) wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna ”Pompey” próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Burton Albion nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas O'Connor. Przy strzeleniu gola pomagał Lucas-Jordan Akins.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Jonathanowi Smithowi z jedenastki gospodarzy. Była to 36. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Burton Albion.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Charliemu Lakinowi z Burton Albion. W 53. minucie Michael Bostwick został zmieniony przez Ryana Leaka.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Burton Albion, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie wynik na 2-0 podwyższył Daniel Jebbison. Sytuację bramkową stworzył Thomas Hamer.

W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Danielowi Jebbisonowi, zawodnikowi Burton Albion.

”Pompey” szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-1 w 64. minucie zdobył Reeco Hackett-Fairchild.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Burton Albion doszło do zmiany. Jacob Maddox wszedł za Charliego Lakina. Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Portsmouth FC. Jedenastce ”Pompey” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Burton Albion.

Kieron Samuel Freeman61′
53′ Michael Paul Bostwick
Lee James Brown85′
36′ Jonathan Gary Smith
Joseff John Morrell
 32′ Thomas James O'Connor
Marcus Anthony Harness90′
49′ 76′ Charlie Lakin
Ronan Curtis
 60′ 63′ 64′ Daniel David Jebbison
John Edward Marquis61′
Ellery Ronald Balcombe
Alexander Michael Bass
Cameron Jake Borthwick-Jackson
Paul Michael Downing
53′ Ryan David Leak
Michael Edward Jacobs
Harrison James Chapman
Louis Thompson61′
76′ Jacob Christian Maddox
Reeco Lee Hackett-Fairchild61′  64′ 86′
Omari Joshua Curtis Patrick
Ellis Wade Harrison61′
64′ Kane Ruudi Hemmings
George David Eric Hirst

Przewaga drużyny Portsmouth FC w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Drużyna Burton Albion zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Burton Albion obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.