Burton Albion FC - Doncaster Rovers FC 2-0 (0-0). Liga angielska - 20. kolejka League One

W pojedynku 20. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 27 listopada, drużyna Burton Albion wygrała z Doncastrem Rovers 2-0 (0-0). Mecz na Pirelli Stadium w Burton-upon-Trencie obejrzało 2 954 widzów.

20. kolejka Anglia - League One
2021-11-27 16:00 | Stadion: Pirelli Stadium | Widzów: 2954 | Arbiter: Peter Wright
Burton Albion FC
Doncaster Rovers FC
2
0
T. O'Connor 55'
D. Jebbison 75'

Jedenastka Doncastra Rovers (”Wikingowie”) przed meczem zajmowała 23. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Burton Albion wygrał dwa razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Burton Albion zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Doncastra Rovers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Wikingowie: Aidanowi Barlowowi w 29. i Benowi Close'owi w 39. minucie.

Drugą połowę jedenastka Doncastra Rovers rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bena Close'a wszedł Lirak Hasani.

Dopiero w drugiej połowie Thomas O'Connor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Burton Albion, zdobywając bramkę w 55. minucie starcia. Trener Doncastra Rovers postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił obrońcę Brandena Hortona i na pole gry wprowadził napastnika Tiaga Çukura, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Burton Albion w 75. minucie spotkania, gdy Daniel Jebbison strzelił drugiego gola. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Joe Dodoo z ”Wikingów”, a w 79. minucie Kane'a Hemmingsa z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Burton Albion postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Charlie Lakin, a murawę opuścił Jonathan Smith. W tej samej minucie w zespole Burton Albion doszło do zmiany. Harrison Chapman wszedł za Terence'a Taylora. W 88. minucie za Daniela Jebbisona wszedł Michael Mancienne.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Branden Horton67′
85′ Terence Charles Taylor
Matthew Gerrard Smith
Lucas-Jordan Jeremiah Akins
Aidan Will Barlow29′
 55′ Thomas James O'Connor
Jordie Hiwula-Mayifuila
85′ Jonathan Gary Smith
Ethan Stuart William Galbraith
 75′ 88′ Daniel David Jebbison
Ben Easton Close39′ 46′
79′ Kane Ruudi Hemmings
Joe Dodoo76′
Callum David Hawkins
Louis Jones
88′ Michael Ian Mancienne
Benjamin Blythe
Aaron Joshua Amadi-Holloway
Bobby Faulkner
85′ Harrison James Chapman
Lirak Hasani46′
85′ Charlie Lakin
Liam Ravenhill
Bryn Andrew Morris
Tiago Süer Barbaros Çukur67′
Joe James Powell
Tavonga Kuleya

Zawodnicy Burton Albion dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Burton Albion w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.