Burton Albion FC - Bristol Rovers FC 1-0 (0-0). Liga angielska - 33. kolejka League One

2 marca na Pirelli Stadium w Burton-upon-Trencie odbył się mecz 33. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Burton Albion i Bristolu Rovers. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Burton Albion 1-0.

J. Smith 55'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 21. i 19. zespół League' Onego.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Burton Albion wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Luke'a McCormicka, piłkarza gości.

Trener Burton Albion wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joe Powella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mike Fondop-Talum. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. W 43. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Seanowi Clare'owi z drużyny gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Luke McCormick z Bristolu Rovers i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 11. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Burton Albion w 55. minucie spotkania, gdy Jonny Smith zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował John Brayford.

W 69. minucie Michael Mancienne został zastąpiony przez Terry'ego Taylora. W tej samej minucie w drużynie Burton Albion doszło do zmiany. Kane Hemmings wszedł za Lucasa Akinsa. Po chwili trener Bristolu Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Jonah Ayunga, a murawę opuścił Brandon Hanlan.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Burton Albion: Haydenowi Carterowi i Kane'owi Hemmingsowi.

George Benjamin Williams88′
90′ Hayden Carter
Alex Rodman
 55′ Jonny Smith
Zain Westbrooke
69′ Lucas Akins
Sam Nicholson79′
43′ Sean Clare
Luke Leahy
69′ Michael Ian Mancienne
Luke McCormick11′ 52′
34′ Mike Fondop-Talum
Max Ehmer88′
69′ Terry Taylor
Edward Upson
69′ 90′ Kane Hemmings
Jonah Ananias Paul Ayunga79′
34′ Joe Powell
James Daly79′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Bristolu Rovers dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Burton Albion wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.