Burnley Football Club - Luton Town Football Club 1-1 (0-1). Liga - 2. kolejka

6 sierpnia na Turf Moor odbył się pojedynek 2. kolejki Championship pomiędzy drużynami Burnley i Lutonu Town. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 19 628 widzów.

6 sierpnia  na Turf Moor odbył się pojedynek  2. kolejki  Championship pomiędzy drużynami Burnley  i Lutonu Town. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 19 628 widzów.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Asystę zaliczył Luke Freeman.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Potts.

W 45. minucie Samuel Bastien został zmieniony przez Manuela Bensona. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lutonu Town.

Zawodnicy Burnley w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik ustalił Josh Brownhill. Bramka padła po podaniu Ashleya Barnesa.

W 59. minucie w drużynie Lutonu Town doszło do zmiany. Carlton Morris wszedł za Harry'ego Cornicka. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Carlton Morris, piłkarz Lutonu Town. Trener Lutonu Town postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Luke'a Freemana i na pole gry wprowadził napastnika Cauleya Woodrowa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 68. minucie w zespole Lutonu Town doszło do zmiany. Reece Burke wszedł za Allana Campbella. Niedługo później trener Burnley postanowił bronić wyniku. W 82. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Darę Costelloe'a wszedł Vitinho, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Burnley utrzymać remis. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Lutonu Town doszło do zmiany. Henri Lansbury wszedł za Gabriela Osho.

W 90. minucie kartki dostał Ashley Barnes, Connor Roberts z Burnley. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Przewaga drużyny Burnley w posiadaniu piłki była ogromna (71 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Burnley, natomiast piłkarzom Lutonu Town pokazał jedną.

Jedenastka Burnley dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Lutonu Town w drugiej połowie dokonał czterech zmian.