Burnley Football Club - Hull City Association Football Club 1-1 (1-1). Liga - 4. kolejka

16 sierpnia na Turf Moor odbył się mecz 4. kolejki Championship pomiędzy drużynami Burnley i Hull City. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

16 sierpnia  na Turf Moor odbył się mecz  4. kolejki  Championship pomiędzy drużynami Burnley  i Hull City. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Burnley wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Benjaminowi Tettehowi z Hull City. Była to 11. minuta pojedynku.

Ozan Tufan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hull City, strzelając gola w 25. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Oscar Estupinan.

Piłkarze Burnley nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie wynik ustalił Jay Rodriguez. Asystę przy golu zanotował Ian Maatsen.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie za Allahyara Sayyadmanesha wszedł Randell Williams. Między 63. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Burnley: Vitinho, Samuel Bastien, Jay Rodriguez, na ich miejsce weszli: Manuel Benson, Nathan Tella, Ashley Barnes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Benjamina Tetteha, Oscara Estupinana, Ozana Tufana zajęli: Mallik Wilks, Vaughn Covil, Andy Cannon.

Między 68. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hull City i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Pomimo wyraźnej przewagi zespołu Burnley nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona sześć celnych strzałów.

Zawodnicy Burnley obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Burnley w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Hull City w drugiej połowie wymienił czterech graczy.