Bristol Rovers FC - Portsmouth FC 3-1 (2-1). Liga angielska - 21. kolejka League One

16 lutego na Memorial Stadium odbył się mecz 21. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Bristolu Rovers i Portsmouth FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bristolu Rovers 3-1.

J. Marquis 26'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Bristolu Rovers przebywa na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to zespół Portsmouth FC (”Pompey”) zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka ”Pompey” wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Luke'owi McCormickowi z zespołu gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby John Marquis wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Pompey”, strzelając gola w 26. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Ryan Williams.

W 27. minucie kartką został ukarany George Williams, zawodnik gospodarzy.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez jedenastkę Bristolu Rovers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie Jonah Ayunga wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Luke Leahy.

W 44. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jonah Ayunga z Bristolu Rovers.

Drugą połowę zespół ”Pompey” rozpoczął w zmienionym składzie, za Charliego Danielsa, Jamesa Boltona, Ronana Curtisa weszli Lee Brown, Rasmus Schmidt, Marcus Harness. W 65. minucie Andy Cannon zastąpił Ellisa Harrisona.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Pompey: Callumowi Johnsonowi w 66. i Seanowi Raggettowi w 69. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bristolu Rovers w 70. minucie spotkania, gdy Luke Leahy strzelił z karnego trzeciego gola. Niedługo później trener Bristolu Rovers postanowił wzmocnić linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Luke'a McCormicka. Na boisko wszedł Edward Upson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

A kibice Portsmouth FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Harveya White'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ryan Williams. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Bristolu Rovers doszło do zmiany. James Daly wszedł za Jonaha Ayungę. W szóstej minucie doliczonego czasu meczu sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Charlie Daniels46′
27′ George Benjamin Williams
George Byers
 70′ (k.) Luke Leahy
Andy Cannon65′
6′ 81′ Luke McCormick
Tom Naylor
Sam Nicholson
Ryan Williams81′
Brandon Hanlan
John Marquis  26′ 90′ (k.)
 34′, 44′ 85′ Jonah Ananias Paul Ayunga
Rasmus Schmidt Nicolaisen46′
81′ Edward Upson
Marcus Harness46′
Zain Westbrooke
Harvey White81′
85′ James Daly
Ellis Harrison65′
Alex Rodman
Jordie Hiwula-Mayifuila

Przewaga zespołu ”Pompey” w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół ”Pompey” w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.