Bristol Rovers FC - Plymouth Argyle FC 3-0 (2-0). Liga angielska - 17. kolejka League One

W meczu 17. kolejki angielskiej League One, który rozegrany został 12 grudnia, zespół Bristolu Rovers zwyciężył z Plymouth Argyle 3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Memorial Stadium.

Z. Westbrooke 85'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań zespół Plymouth Argyle (”The Greens”) wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Alfie Kilgour. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luke McCormick.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bristolu Rovers w 26. minucie spotkania, gdy Luke McCormick zdobył drugą bramkę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom The Greens: Kellandowi Wattsowi w 40. minucie i Tyrese'owi Fornahowi w drugiej minucie doliczonego czasu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Plymouth Argyle wyszedł w zmienionym składzie, za Bena Reevesa wszedł George Cooper. Kibice Plymouth Argyle nie mogli już doczekać się wprowadzenia Byrona Moore'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Joe Edwards.

W 64. minucie Luke Jephcott został zmieniony przez Dominica Telforda. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Edward Upson z zespołu gospodarzy. Była to 68. minuta spotkania. Między 75. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Bristolu Rovers: Brandon Hanlan, Luke McCormick, na ich miejsce weszli: Jonah Ayunga, Cameron Hargreaves. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Conora Granta, Tyrese'a Fornaha zajęli: Lewis MacLeod, Frank Nouble.

Dopiero w drugiej połowie Zain Westbrooke wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bristolu Rovers, strzelając kolejnego gola w 85. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Sam Nicholson.

W doliczonej drugiej minucie starcia w drużynie Bristolu Rovers doszło do zmiany. Josh Barrett wszedł za Edwarda Upsona. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

William Stewart Aimson
 7′ Alfie George Alexander Kilgour
Kelland Watts40′
Jack Baldwin
Jerome Opoku
Luke Leahy
Joseph Robert Edwards46′
 85′ Zain Sam Westbrooke
Panutche Amadu Pereira Camará
Joshua William Grant
Conor James Grant84′
 26′ 77′ Luke Philip McCormick
Benjamin Neil Reeves46′
68′ 90′ Edward James Upson
Tyrese Momodu Fornah45′ 84′
75′ Brandon Alex Graham Hanlan
Lewis MacLeod84′
77′ Cameron Hargreaves
Dominic David Telford64′
75′ Jonah Ananias Paul Ayunga
Byron Moore46′
90′ Joshua Lee Barrett
Frank Herman Nouble84′

Przewaga jedenastki Plymouth Argyle w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a ”The Greens” przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna ”The Greens” w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.