Bristol Rovers FC - Lincoln City 0-1 (0-1). Liga angielska - 42. kolejka League One

17 kwietnia na Memorial Stadium odbył się pojedynek 42. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Bristolu Rovers i Lincoln City. Mecz zakończył się zwycięstwem Lincoln City 1-0.

A. Scully 16'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Bristolu Rovers znajduje się na dole tabeli zajmując 22. miejsce, za to drużyna Lincoln City zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Bristolu Rovers wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedynego gola meczu strzelił Anthony Scully dla zespołu Lincoln City. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Brennan Johnson.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Edward Upson osłabiając tym samym drużynę Bristolu Rovers. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 37. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Adetayowi Edunowi i Brennanowi Johnsonowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lincoln City.

Drugą połowę zespół Bristolu Rovers rozpoczął w zmienionym składzie, za Josha Hare'a wszedł Brandon Hanlan. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Bristol Rovers: Anssiemu Jaakkoli w 51. i Luke'owi Leahy'emu w 52. minucie.

Trener Lincoln City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jamesa Jonesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Adetayo Edun. W 69. minucie Anthony Scully został zastąpiony przez Maksa Sandersa. Po chwili trener Bristolu Rovers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Erhun Öztümer, a murawę opuścił Zain Westbrooke.

W 82. minucie Brennan Johnson został zmieniony przez Harry'ego Andersona, co miało wzmocnić drużynę Lincoln City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pabla Martineza na Jacka Baldwina. W doliczonym czasie gry żółte kartki obejrzał Jack Baldwin, Luke McCormick z Bristolu Rovers oraz Regan Poole z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Morton
51′ Anssi Jaakkola
Timothy Eyoma
46′ Josh Hare
Cohen Bramall
85′ Pablo Martinez
Conor McGrandles
52′ Luke Leahy
Anthony Scully  16′ 69′
90′ Luke McCormick
Morgan Rogers
36′ Edward Upson
Adetayo Edun37′ 55′
76′ Zain Westbrooke
Brennan Johnson37′ 82′
Jonah Ananias Paul Ayunga
Callum Morton
Joe Day
Sam Long
85′ 90′ Jack Baldwin
Hayden Cann
David Tutonda
Seán Roughan
Cameron Hargreaves
Harry Anderson82′
76′ Erhun Aksel Öztümer
James Jones55′
Zain Walker
Max Harrison Sanders69′
46′ Brandon Hanlan
Ramirez Howarth

Drużyna Bristolu Rovers miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Bristolu Rovers dostali w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.