Bristol City Football Club - Sunderland Association Football Club 2-3 (1-1). Liga - 2. kolejka

6 sierpnia na Ashton Gate Stadium odbyło się starcie 2. kolejki Championship pomiędzy drużynami Bristolu City i Sunderlandu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sunderlandu 3-2. Pojedynek obejrzało 24 543 widzów.

6 sierpnia  na Ashton Gate Stadium odbyło się starcie  2. kolejki  Championship pomiędzy drużynami Bristolu City  i Sunderlandu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sunderlandu 3-2. Pojedynek obejrzało 24 543 widzów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania sędzia pokazał kartkę Corry'emu Evansowi z zespołu Sunderlandu.

Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka Sunderlandu trafiła do bramki rywala. W czwartej minucie Ellis Simms dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola asystował Ross Stewart.

Piłkarze Bristolu City nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 10. minucie bramkę wyrównującą zdobył Andreas Weimann. Asystę przy golu zanotował Zak Vyner.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dennisa Cirkina z Sunderlandu, a w 28. minucie Joe Williamsa z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Chris Martin. Asystę zanotował Andreas Weimann.

Zespół Sunderlandu otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Bramkę na 2-2 zdobył ponownie w 53. minucie Ellis Simms.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Markowi Sykesowi z Bristolu City. Była to 58. minuta meczu. W 65. minucie Zak Vyner został zastąpiony przez Kane'a Wilsona. W tej samej minucie w jedenastce Bristolu City doszło do zmiany. Timm Klose wszedł za Zaka Vynera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sunderlandu w 72. minucie spotkania, gdy Ross Stewart strzelił trzeciego gola. W następstwie utraty gola trener Bristolu City postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Hana-Noah Massengo i na pole gry wprowadził napastnika Tommy'ego Conwaya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 81. minucie w zespole Sunderlandu doszło do zmiany. Elliot Embleton wszedł za Aleksa Pritcharda. Po chwili trener Sunderlandu postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Jacka Clarke'a wszedł Aji Alese, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Sunderlandu utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie Jay Dasilva został zmieniony przez Nahkiego Wellsa, co miało wzmocnić jedenastkę Bristolu City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ellisa Simmsa na Leona Dajaku.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Bristolu City w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Sunderlandu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.