Bristol City Football Club - Luton Town Football Club 2-0 (2-0). Liga - 4. kolejka

16 sierpnia na Ashton Gate Stadium odbyło się spotkanie 4. kolejki Championship pomiędzy drużynami Bristolu City i Lutonu Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Bristolu City 2-0.

16 sierpnia  na Ashton Gate Stadium odbyło się spotkanie  4. kolejki  Championship pomiędzy drużynami Bristolu City  i Lutonu Town. Mecz zakończył się zwycięstwem Bristolu City 2-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków drużyna Bristolu City wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bristolu City w czwartej minucie spotkania, gdy Nahki Wells zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Alex Scott.

Zespół Lutonu Town ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Bristolu City, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie wynik ustalił Tommy Conway. Przy strzeleniu gola pomagał Andreas Weimann.

W 45. minucie Reece Burke zastąpił Luke'a Freemana. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Lutonu Town: Admiral Muskwe, Jordan Clark, a na ich miejsce weszli Reece Burke, Reece Burke. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po godzinie gry żółtą kartką został ukarany Nahki Wells, piłkarz Bristolu City. W 68. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mark Sykes, tym samym zespół Bristolu City musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

Między 68. a 69. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Lutonu Town i jedną drużynie przeciwnej. W 76. minucie Tommy Conway został zmieniony przez Chrisa Martina, a za Tommy'ego Conwaya wszedł na boisko Joe Williams, co miało wzmocnić drużynę Bristolu City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carltona Morrisa na Camerona Jerome'a. Chwilę później trener Bristolu City postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Aleksa Scotta wszedł Timm Klose, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Bristolu City utrzymać prowadzenie.

W 86. minucie Allan Campbell został zmieniony przez Elliota Thorpe'a, co miało wzmocnić zespół Lutonu Town. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreasa Weimanna na Andy'ego Kinga. W drugiej połowie nie padły bramki.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Bristolu City, natomiast piłkarzom Lutonu Town przyznał dwie żółte.

Drużyna Bristolu City w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Lutonu Town wymienił pięciu zawodników.