Bristol City FC - Stoke City FC 0-2 (0-1). Liga angielska - 39. kolejka Championship

W pojedynku 39. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 2 kwietnia, zespół Bristolu City przegrał ze Stoke City 0-2 (0-1). Starcie odbyło się na Ashton Gate.

S. Fletcher 62'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów zespół Stoke City (”Garncarze”) wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Henriemu Lansbury'emu z drużyny gospodarzy (”The Robins”). Była to 14. minuta pojedynku.

Trener Bristolu City wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tyreeqa Bakinsona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Samuel Bell.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nick Powell wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stoke City, strzelając gola w 25. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Stoke City.

W 55. minucie sędzia przyznał kartkę Jacobowi Brownowi z Stoke City.

Jedenastka ”The Robins” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 62. minucie wynik ustalił Steven Fletcher. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jordan Thompson.

W 66. minucie za Henriego Lansbury'ego wszedł Marley Watkins. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Bristolu City doszło do zmiany. Danny Simpson wszedł za Tommy'ego Rowego. Po chwili trener Stoke City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Sam Vokes, a murawę opuścił Steven Fletcher.

Od 81 minuty boisko opuścili zawodnicy Bristolu City: Nahki Wells, Kasey Palmer, na ich miejsce weszli: Famara Diedhiou, Zak Vyner. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicka Powella, Jacoba Browna zajęli: Josh Tymon, Christian Norton. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Harry James Souttar
67′ Thomas Malcolm Rowe
Nick Powell  25′ 81′
14′ 66′ Henri Lansbury
Tom Smith
Antoine Semenyo
Rhys Llewelyn Norrington-Davies
Han-Noah Massengo
Jordan Thompson
81′ Kasey Palmer
John Obi Mikel
81′ Nahki Wells
Jacob Brown55′ 90′
16′ Samuel John Bell
Steven Fletcher  62′ 77′
Max O’Leary
Blondy Nna Noukeu
Zeze Steven Sessegnon
Kieran Coates
67′ Danny Simpson
James McClean
81′ Zak Vyner
Connor Taylor
16′ Tyreeq Bakinson
Josh Tymon81′
Sam Pearson
Daniel Eric Malone
Ryley Ben Towler
Rabbi Matondo
81′ Famara Diédhiou
Christian Norton90′
66′ Marley Joseph Watkins
Sam Vokes77′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Bristolu City dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.