Bristol City FC - Nottingham Forest 1-2 (1-0). Liga angielska - 13. kolejka Championship

19 października na Ashton Gate odbyło się starcie 13. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Bristolu City i Nottinghamu Forest. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nottinghamu Forest 2-1. Na stadionie zasiadło 18 325 widzów.

L. Taylor 90',90'

Zespół Nottinghamu Forest (”Forest”) przed meczem zajmował 17. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 mecze jedenastka Bristolu City (”The Robins”) wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół ”Forestu” próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Bristolu City w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Alex Scott.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”The Robins”.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Aleksowi Scottowi z Bristolu City. Była to 66. minuta starcia. W 66. minucie w jedenastce Bristolu City doszło do zmiany. Han-Noah Massengo wszedł za Chrisa Martina.

W tej samej minucie trener Nottinghamu Forest postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alex Mighten, a murawę opuścił Tobias Figueiredo. W 77. minucie za Philipa Frigasta wszedł Joe Lolley. W tej samej minucie Alex Scott został zmieniony przez Kaseya Palmera, a za Nahkiego Wellsa wszedł na boisko Callum O'Dowda, co miało wzmocnić drużynę ”The Robins”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lewisa Grabbana na Lyle Taylora. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Lyle Taylor wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nottinghamu Forest w 90. minucie spotkania, gdy Lyle Taylor strzelił drugiego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Ryan Yates
 39′ 66′ 77′ Alex Jay Scott
James David Garner
Jay Dasilva
Max Lowe
Matty James
Philip Aksel Frigast Zinckernagel77′
66′ Chris Martin
Brennan Price Johnson
83′ Nahki Wells
Jack Colback
66′ Han-Noah Massengo
Joe Lolley77′
83′ Callum O'Dowda
Alex Mighten66′
77′ Kasey Palmer
Lyle James Alfred Taylor81′  90′ (k.), 90′

Drużyna Nottinghamu Forest była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał piłkarzy ”Forestu” żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.