Bristol City FC - Fulham Londyn 1-1 (0-0). Liga angielska - 9. kolejka Championship

25 września na Ashton Gate odbyło się starcie 9. kolejki angielskiej Championship pomiędzy drużynami Bristolu City i Fulham FC. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 19 326 widzów.

A. Mitrović 50'

Jedenastka Fulham FC (”The Cottagers”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Bristolu City (”The Robins”) wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Camerona Pringa z ”The Robins”, a w 30. minucie Nathaniela Chalobaha z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Fulham FC wyszła w zmienionym składzie, za Nathaniela Chalobaha, Josha Onomaha weszli Harrison Reed, Neeskens Kebano.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fulham FC w 50. minucie spotkania, gdy Aleksandar Mitrović strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki asystował Harry Wilson.

W 64. minucie w jedenastce Bristolu City doszło do zmiany. Nathan Baker wszedł za Camerona Pringa. W tej samej minucie za Tyreeqa Bakinsona wszedł Joe Williams. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole ”The Robins” doszło do zmiany. Kasey Palmer wszedł za George'a Tannera.

W 78. minucie kartką został ukarany Bobby De Cordova-Reid, zawodnik gości.

Mimo że jedenastka Bristolu City nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 107 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Kasey Palmer.

Po chwili trener Fulham FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 88. minucie zastąpił zmęczonego Bobby'ego De Cordovę-Reida. Na boisko wszedł Ivan Cavaleiro, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 90. minucie arbiter przyznał kartkę Harrisonowi Reedowi z drużyny gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Paulo Dino Gazzaniga
76′ George Tanner
Harry Wilson
64′ Tyreeq Bakinson
Bobby De Cordova-Reid78′ 88′
22′ 64′ Cameron Pring
Marek Rodak
64′ Nathan Baker
Harrison Reed46′ 90′
76′  79′ Kasey Palmer
Ivan Cavaleiro88′
64′ Joe Williams
Rodrigo Muniz Carvalho

Przewaga zespołu ”The Cottagers” w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast ”The Cottagers” przyznał trzy.