Bristol City FC - Derby County 1-0 (1-0). Liga angielska - 21. kolejka Championship

W meczu 21. kolejki angielskiej Championship, który rozegrany został 4 grudnia, jedenastka Bristolu City wygrała z Derby County 1-0 (1-0). Mecz na Ashton Gate obejrzało 18 732 widzów.

A. Scott 16'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkał się 19. i 20. zespół Championship.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 starć drużyna Derby County (”Barany”) wygrała 12 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bristolu City (”The Robins”) w 16. minucie spotkania, gdy Alex Scott zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Andreas Weimann.

Od 39. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bristolu City.

Na drugą połowę zespół Derby County wyszedł w zmienionym składzie, za Jasona Knighta wszedł Colin Kazim-Richards. Na drugą połowę drużyna Derby County wyszła w zmienionym składzie, za Liama Thompsona wszedł Luke Plange.

W 67. minucie Tyreeq Bakinson został zastąpiony przez Mattego Jamesa. W 71. minucie w jedenastce Derby County doszło do zmiany. Ravel Morrison wszedł za Craiga Forsytha. Chwilę później trener Bristolu City postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Calluma O'Dowdę wszedł Cameron Pring, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”The Robins” doszło do zmiany. Nahki Wells wszedł za Antoine'a Semenya. W 80. minucie arbiter pokazał kartkę Cameronowi Pringowi, piłkarzowi ”The Robins”. W drugiej połowie nie padły bramki.

Phil Jagielka
45′ Tomáš Kalas
Curtis Davies
39′ 67′ Tyreeq Bakinson
Craig Forsyth40′ 71′
 16′ Alex Jay Scott
Liam Thompson46′
Han-Noah Massengo
Graeme Shinnie
72′ Callum O'Dowda
Max Bird
Andreas Weimann
Festy Oseiwe Ebosele
Chris Martin
Tom Lawrence
74′ Antoine Semenyo
Jason Paul Knight39′ 46′
Max O’Leary
Kelle Roos
Jay Dasilva
Richard Stearman
72′ 80′ Cameron Pring
Kamil Jóźwiak
Danny Simpson
Ravel Morrison71′
Ayman Benarous
Dylan Williams
67′ Matty James
Colin Kazim-Richards46′
74′ Nahki Wells
Luke Plange46′

Przewaga drużyny ”Baranów” w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. ”The Robins” dostały w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.