Bristol City FC - AFC Bournemouth 0-2 (0-2). Liga angielska - 12. kolejka Championship

W starciu 12. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 16 października, drużyna Bristolu City przegrała z Bournemouth 0-2 (0-2). Mecz na Ashton Gate obejrzało 20 828 widzów.

J. Zemura 45'

Zespół Bournemouth (”The Cherries”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Bournemouth wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Joe Williams zastąpił Nahkiego Wellsa.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jamal Lowe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bournemouth, strzelając gola w 21. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Jack Stacey.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Gary Cahill z drużyny gości. Była to 40. minuta meczu.

Zespół Bristolu City (”The Robins”) ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Jordan Zemura. Przy strzeleniu gola pomagał Ryan Christie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Między 46. a 81. minutą, boisko opuścili ”The Robins”: Callum O'Dowda, Cameron Pring, na ich miejsce weszli: Jay Dasilva, Tyreeq Bakinson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jamala Lowe'a, Philipa Billinga zajęli: Jefferson Lerma, Junior Stanislas. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Lloyd Kelly z Bournemouth.

Kibice Bournemouth nie mogli już doczekać się wprowadzenia Morgana Rogersa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Ryan Christie.

Lloyd Kelly68′
66′ Cameron Pring
Jordan Bhekithemba Zemura  45′
Matty James
Ryan Christie88′
13′ Joe Williams
Jamal Akua Lowe  21′ 64′
Andy King
Jaidon Anthony
46′ Callum O'Dowda
Oerjan Haskjold Nyland
46′ Jay Dasilva
Leif Davis
Danny Simpson
Christopher James Mepham
66′ Tyreeq Bakinson
Jefferson Andrés Lerma Solís64′
Kasey Palmer
Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Alex Jay Scott
Junior Stanislas81′
13′ Nahki Wells
Morgan Elliot Rogers88′

Jedenastka Bournemouth była w posiadaniu piłki przez 73 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”The Cherries” pokazał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.