Brentford FC - Swansea City AFC 2-0 (2-0). Liga angielska - Championship

29 maja na Wembley Stadium w Londynie odbył się pojedynek rozgrywek angielskiej Championship pomiędzy drużynami Brentford FC a Swansea City. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Brentford FC 2-0, który zdobył Championship. Na stadionie stawiło się 11,689 widzów.

Anglia - Championship
2021-05-29 16:00 | Stadion: Wembley Stadium | Widzów: 11689 | Arbiter: Chris Kavanagh
Brentford FC
Swansea City AFC
2
0
I. Toney 10'
E. Marcondes 20'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem spotkań drużyna Swansea City wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia ukarał żółtą kartką Matta Grimesa, piłkarza Swansea City.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brentford FC w 10. minucie spotkania, gdy Ivan Toney strzelił z karnego pierwszego gola. To już trzydzieste trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zespół Swansea City ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Brentford FC, zdobywając kolejną bramkę. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Emiliano Marcondes. Przy strzeleniu gola asystował Mads Roerslev.

W 22. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Emilianowi Marcondesowi z Brentford FC. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Swansea City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Liam Cullen, a murawę opuścił Kyle Naughton. W 63. minucie za Conora Hourihane'a wszedł Yan Dhanda.

W 65. minucie sędzia wyrzucił z boiska Jaya Fultona ze Swansea City. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Vitaly Janelt z zespołu Brentford FC. Była to 70. minuta pojedynku. Kibice Brentford FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Samana Ghoddosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 26 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Vitaly Janelt.

Marc Guehi
79′ Pontus Jansson
Benjamin Cabango
Mathias Jensen
Connor Roberts
Mads Roerslev Rasmussen
Jay Fulton65′
74′ Sergi Canós Tenes
Conor Hourihane63′
 20′ 22′ 90′ Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Jake Bidwell82′
70′ 74′ Vitaly Janelt
Matt Grimes6′
Bryan Mbeumo
Andre Ayew
 10′ (k.) Ivan Toney
Jamal Lowe
Luke Daniels
Ben Hamer
Charlie Goode
Ryan Bennett
79′ Winston Wiremu Reid
Kieron Samuel Freeman
Finley Stevens
Joël Latibeaudiere
90′ Mads Bidstrup
Ryan Manning82′
Tarique Fosu
Korey Smith
Christian Thers Nørgaard
Liam Cullen60′
74′ Marcus Forss
Yan Dhanda63′
74′ Saman Ghoddos
Morgan Whittaker

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Brentford FC w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną czerwoną.

Drużyna Brentford FC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Swansea City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.