Brentford FC - Rotherham United FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 35. kolejka Championship

W spotkaniu 35. kolejki angielskiej Championship, które rozegrane zostało 27 kwietnia, drużyna Brentford FC wygrała z Rotherhamem United 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Brentford Community Stadium.

35. kolejka Anglia - Championship
2021-04-27 20:00 | Stadion: Brentford Community Stadium | Arbiter: Michael Salisbury
Brentford FC
Rotherham United FC
1
0
B. Mbeumo 26'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Rotherhamu United znajduje się na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to zespół Brentford FC zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Brentford FC wygrała aż siedem razy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brentford FC w 26. minucie spotkania, gdy Bryan Mbeumo zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Sergi Canós.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Brentford FC.

Trener Rotherhamu United postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił obrońcę Richarda Wooda i na pole gry wprowadził napastnika Freddiego Ladapo, który w bieżącym sezonie ma na koncie dziewięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie za Sergiego Canósa wszedł Tarique Fosu.

W tej samej minucie trener Brentford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Marcus Forss, a murawę opuścił Saman Ghoddos. Między 74. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rotherhamu United: Jamie Lindsay, Wes Harding, Chiedozie Ogbene, Ben Wiles, na ich miejsce weszli: Daniel Barlaser, George Hirst, Matthew Olosunde, Kieran Sadlier. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bryana Mbeumo, Vitalego Janelta zajęli: Mads Bidstrup, Mathias Jensen. W drugiej połowie nie padły gole.

Richard Mark Wood66′
74′ Saman Ghoddos
Wesley Nathan Hylton Harding76′
Mads Roerslev Rasmussen
Lewis Wing
74′ Sergi Canós Tenes
Ryan Giles
89′ Vitaly Janelt
Benjamin Jack Wiles85′
Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Jamie William Lindsay76′
Ivan Toney
Chiedozie Ogbene76′
 26′ 74′ Bryan Mbeumo
Trevor Clarke
74′ Mads Bidstrup
Shaun Benjamin MacDonald
74′ Tarique Fosu
Kieran Paul Sadlier85′
89′ Mathias Jensen
George David Eric Hirst76′
Christian Thers Nørgaard
Florian Marc Jozefzoon
74′ Marcus Forss
Olayinka Fredrick Oladotun Ladapo66′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Brentford FC w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.