Brentford FC - AFC Bournemouth 3-1 (1-1). Liga angielska - Championship

22 maja na Brentford Community Stadium odbył się pojedynek rozgrywek angielskiej Championship pomiędzy drużynami Brentford FC a Bournemouth. Mecz zakończył się zwycięstwem Brentford FC 3-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu zwyciężyła drużyna Bournemouth tylko 1-0, więc awans wywalczył zespół Brentford FC. Na stadionie stawiło się 3 830 widzów.

Anglia - Championship
2021-05-22 13:30 | Stadion: Brentford Community Stadium | Widzów: 3830 | Arbiter: Jarred Gillett
A. Groeneveld 5'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna gości (”The Cherries”) pokazała swoją wyższość. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Arnaut Groeneveld. To już siedemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Cameron Carter-Vickers.

Piłkarze gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 16. minucie Ivan Toney wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 32 zdobyte bramki.

Po kwadransie gry żółte kartki dostał Ivan Toney z Brentford FC oraz Asmir Begović z drużyny gości. W 28. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Chris Mepham osłabiając tym samym zespół Bournemouth. W 30. minucie David Brooks zastąpił Diego Rica.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Jeffersonowi Lermie, zawodnikowi gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Brentford FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marcus Forss, a murawę opuścił Mads Roerslev. Marcus Forss bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to już jego ósma bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brentford FC w 50. minucie spotkania, gdy Vitaly Janelt strzelił drugiego gola. W 64. minucie w drużynie Brentford FC doszło do zmiany. Saman Ghoddos wszedł za Vitalego Janelta.

Na murawie, jak to często zdarzało się Bournemouth w tym sezonie, pojawił się Jack Stacey, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Dominica Solanke'a. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 78. minucie żółtą kartkę obejrzał Pontus Jansson z zespołu gospodarzy. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Brentford FC doszło do zmiany. Tarique Fosu wszedł za Sergiego Canósa.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Brentford FC, zdobywając kolejną bramkę. W 81. minucie wynik ustalił Marcus Forss. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Emiliano Marcondes.

W 82. minucie Adam Smith został zmieniony przez Shane Longa, co miało wzmocnić zespół Bournemouth. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bryana Mbeumo na Madsa Bidstrupa. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Henrikowi Dalsgaardowi i Jackowi Staceyowi. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Asmir Begović17′
90′ Henrik Dalsgaard
Adam Smith82′
Ethan Pinnock
Cameron Carter-Vickers
78′ Pontus Jansson
Chris Mepham28′
Mathias Jensen
Lloyd Kelly
46′ Mads Roerslev Rasmussen
Jefferson Andrés Lerma Solís45′
79′ Sergi Canós Tenes
David Brooks30′
 50′ 64′ Vitaly Janelt
Arnaut Danjuma Groeneveld  5′
Emiliano Marcondes Camargo Hansen
Ben Pearson
 16′ (k.) 17′ Ivan Toney
Philip Billing
90′ Bryan Mbeumo
Gavin Kilkenny
90′ Mads Bidstrup
Rodrigo Riquelme Reche
79′ Tarique Fosu
Jack Wilshere
46′  81′ Marcus Forss
Jaidon Anthony
64′ Saman Ghoddos
Shane Long82′

Sam Surridge

Zespół Brentford FC był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Piłkarze gości otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół ”The Cherries” wykorzystał wszystkie zmiany.