Bradford City - Hartlepool United FC 1-3 (0-1). Liga angielska - 13. kolejka League Two

W starciu 13. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 19 października, drużyna Bradford City przegrała z Hartlepoolem United FC 1-3 (0-1). Mecz na The Utilita Energy Stadium obejrzało 14 344 widzów.

13. kolejka Anglia - League Two
2021-10-19 20:45 | Stadion: The Utilita Energy Stadium | Widzów: 14344 | Arbiter: Tom Nield
Y. Songo'o 90' (samob.)

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Bradford City zajmowała 10., natomiast jedenastka Hartlepoola United FC - 11. pozycję.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Mark Cullen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hartlepoola United FC, zdobywając bramkę w pierwszej minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Hartlepoola United FC.

W 59. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mark Cullen z Hartlepoola United FC. W 61. minucie Oscar Threlkeld został zastąpiony przez Finna Cousina-Dawsona.

Kibice Bradford City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Caolana Lavery'ego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alex Gilliead. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Callum Cooke, zawodnik gospodarzy. W 70. minucie w drużynie Hartlepoola United FC doszło do zmiany. Joe Grey wszedł za Marka Cullena.

Piłkarze Bradford City odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie gola kontaktowego strzelił Padhraic O'Connor. Asystę przy bramce zaliczył Callum Cooke.

W 76. minucie Elliot Watt został zmieniony przez Theo Robinsona, co miało wzmocnić jedenastkę Bradford City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gavana Holohana na Mike'a Fondopa-Taluma. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Jack Sutton z Bradford City. Na murawie, jak to często zdarzało się Hartlepoolowi United FC w tym sezonie, pojawił się Reagan Ogle, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 89. minucie Luke'a Molyneux. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 90. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Bradford City Yann Songo'o. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Ben Killip
61′ Oscar George Threlkeld
Jamie Michael Sterry
90′ (samob.) Yann Songo'o
Luke Hendrie
 72′ Padhraic John O'Connor
Neil Byrne
Matthew Colin Foulds
David Lee Ferguson
76′ Elliot William Watt
Gavan Holohan85′
61′ Alex Nicholas Gilliead
Mark John Shelton
Charles Terence Priestley Vernam
Matty Daly
88′ Jack Levi Sutton
Nicky Lee Featherstone
69′ Callum James Cooke
Luke James Molyneux89′
Andrew Ellis Cook
Mark Cullen  1′, 59′ 70′
Niall David Stephen Canavan
Jonathan Mitchell
61′ Finn Cousin-Dawson
Tom Crawford
61′ Caolan Owen Lavery
Mike Fondop-Talum85′
76′ Theo Robinson
Joe Grey70′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Bradford City przyznał dwie żółte.