Bradford City AFC - Tranmere Rovers FC 0-1 (0-1). Liga angielska - 43. kolejka League Two

W meczu 43. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 20 kwietnia, jedenastka Bradford City przegrała z Tranmere Rovers 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na The Utilita Energy Stadium.

43. kolejka Anglia - League Two
2021-04-20 20:00 | Stadion: The Utilita Energy Stadium | Arbiter: Seb Stockbridge
Bradford City AFC
Tranmere Rovers FC
0
1
P. O'Connor 45' (samob.)

Drużyna Tranmere Rovers bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Bradford City.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kaiyne'a Woolery'ego z Tranmere Rovers, a w 44. minucie Olivera Crankshawa z drużyny przeciwnej.

W pierwszej minucie doliczonego czasu do własnej bramki trafił zawodnik Bradford City Paudie O'Connor. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację dwie minuty później, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Danny'emu Lloydowi i Paulowi Lewisowi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tranmere Rovers.

Na drugą połowę jedenastka Bradford City wyszła w zmienionym składzie, za Billego Clarkego wszedł Charles Vernam. W 60. minucie Danny Lloyd zastąpił Otisa Mohammeda.

W 62. minucie w drużynie Bradford City doszło do zmiany. Callum Cooke wszedł za Garetha Evansa. Na murawie, jak to często zdarzało się Tranmere Rovers w tym sezonie, pojawił się Liam Ridehalgh, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 89. minucie Liama Feeneya. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. A kibice Bradford City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Claytona Donaldsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Elliot Watt.

Lee O'Connor
45′ (samob.) Paudie O'Connor
Liam Feeney89′
62′ Gareth Evans
Kaiyne Woolery19′
90′ Elliot Watt
Danny Lloyd45′ 60′
46′ Billy Clarke
Jay Spearing
Andy Cook
Paul Lewis45′
44′ Oliver Crankshaw
Kieron Morris
Richard O'Donnell
Ben Jones
Matthew Foulds
George Ray
62′ Callum Cooke
Liam Ridehalgh89′
Kian Scales
Otis Jan Mohammed Khan60′
46′ Charles Vernam
Corey Taylor
90′ Clayton Donaldson
Charlie Jolley
Daniel Lucas Rowe
David Nugent

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Tranmere Rovers pokazał trzy.

Zespół Bradford City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.