Bradford City AFC - Salford City FC 0-1 (0-0). Liga angielska - 29. kolejka League Two

W starciu 29. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 27 kwietnia, jedenastka Bradford City przegrała z Salford City 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na The Utilita Energy Stadium. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jorge Sikorę występującego w Bradford City.

I. Henderson 90'

Drużyna Bradford City przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Salford City wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Paudie O'Connor z jedenastki gospodarzy. Była to 18. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 55. minucie Ashley Hunter zastąpił Paula Couttsa. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Callumowi Cooke'owi, zawodnikowi gospodarzy.

Po chwili trener Bradford City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Andy'ego Cooka. Na boisko wszedł Lee Novak, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 84. minucie w zespole Bradford City doszło do zmiany. Jordan Stevens wszedł za Charlesa Vernama. W doliczonej pierwszej minucie meczu kartkę otrzymał Connor Wood z Bradford City.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salford City w 90. minucie spotkania, gdy Ian Henderson strzelił pierwszego gola. To już siedemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jordan Turnbull.

Di'Shon Bernard
18′ Padhraic John O'Connor
Ashley Thomas Eastham
Anthony Dean O'Connor
Jordan Robert Turnbull
90′ Connor Oliver Wood
Ibou Omar Touray
Jack Levi Sutton
Jason John Lowe
84′ Charles Terence Priestley Vernam
Brandon Michael Clarke Thomas-Asante
Gareth Charles Evans
Ashley Matthew Hunter55′
Elliot William Watt
Oscar George Threlkeld
66′ Callum James Cooke
Robbie Gotts
72′ Andrew Ellis Cook
Luke Eugene Carroll-Burgess
84′ Jordan Stevens
Paul Alexander Coutts55′
Clayton Andrew Donaldson
Liam Loughlan
72′ Lee Novak
Emmanuel Aghogho Dieseruvwe

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Salford City żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka Bradford City w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał jednej zmiany.