Bradford City AFC - Morecambe FC 2-1 (1-1). Liga angielska - 22. kolejka League Two

16 lutego na The Utilita Energy Stadium odbył się mecz 22. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Bradford City i Morecambe. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bradford City 2-1.

J. O'Sullivan 9'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Bradford City znajduje się na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to drużyna Morecambe zajmując siódme miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Bradford City wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Morecambe otworzyli wynik. W dziewiątej minucie John O'Sullivan dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola pomógł Yann Songo'o.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Anthony O'Connor. Bramka padła po podaniu Leviego Suttona.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Liam Gibson z drużyny gości. Była to 45. minuta pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie arbiter ukarał kartką Aarona Wildiga, zawodnika Morecambe. Po godzinie gry w jedenastce Bradford City doszło do zmiany. Daniel Rowe wszedł za Andy'ego Cooka.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Bradford City przyniosły efekt bramkowy. W 63. minucie wynik ustalił Charles Vernam. Asystę zaliczył Daniel Rowe.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Johnowi O'Sullivanowi z Morecambe. Po chwili trener Morecambe postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Ryan Cooney, a murawę opuścił Kelvin Mellor. W tej samej minucie Liam Gibson zastąpił Stevena Hendriego.

Po chwili trener Bradford City postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Garetha Evansa. Na boisko wszedł Oliver Crankshaw, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 87. minucie w jedenastce Bradford City doszło do zmiany. Jordan Stevens wszedł za Charlesa Vernama. W doliczonej drugiej minucie spotkania kartkę dostał Daniel Rowe, piłkarz gospodarzy.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Kyle Charles Letheren
 27′ Anthony Dean O'Connor
Yann Songo'o82′
 63′ 87′ Charles Terence Priestley Vernam
John Anthony James O'Sullivan  9′ 65′ 78′
84′ Gareth Charles Evans
Carlos Mendes Gomes
Elliot William Watt
Toumani Diagouraga
Callum James Cooke
Aaron Keith Wildig57′ 74′
62′ Andrew Ellis Cook
Cole John Stockton
Richard Mark O'Donnell
Mark James Halstead
Finn Cousin-Dawson
Stephen Hendrie74′
84′ Oliver Samuel Crankshaw
Ryan Thomas Cooney74′
Harry James Pritchard
Alexander James Denny
87′ Jordan Stevens
Bradley Joseph Lyons74′
Clayton Andrew Donaldson
Jordan Michael Slew82′
62′ 90′ Daniel Lucas Rowe
Liam James McAlinden78′

Drużyna Bradford City była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Morecambe przyznał trzy.

Zespół Bradford City w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.