Bolton Wanderers - Southend United 3-0 (1-0). Liga angielska - 15. kolejka League Two

28 listopada na University of Bolton Stadium odbył się mecz 15. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Boltonu Wanderers i Southend United. Starcie zakończyło się zwycięstwem Boltonu Wanderers 3-0.

E. Doyle 65',81'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Andrew Tutte został zastąpiony przez Toma White'a.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Nathan Delfouneso. Przy zdobyciu bramki pomógł Alexander Baptiste.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Kłusaki”.

W 52. minucie kartkę obejrzał Antoni Sarcevic z Boltonu Wanderers. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Southend United doszło do zmiany. Kazaiah Sterling wszedł za Alana McCormacka.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Kłusaki” w 65. minucie spotkania, gdy Eóin Doyle zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 75. minucie w jedenastce Boltonu Wanderers doszło do zmiany. Lloyd Isgrove wszedł za Alistaira Crawforda.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Tom White, piłkarz Boltonu Wanderers.

W 81. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Eóin Doyle z ”Kłusaki”. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Alexander Baptiste.

Między 82. a 86. minutą, boisko opuścili ”Kłusaki”: Gethin Jones, Antoni Sarcevic, Peter Kioso, na ich miejsce weszli: Jamie Mascoll, Brandon Comley, Ronan Darcy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Brandona Goodshipa, Harry'ego Kyprianou, Terrella Egbriego zajęli: Emile Acauah, Tom Clifford, Richard Taylor. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Shaun Hobson
86′ Peter Kioso
Harry Kyprianou82′
52′ 86′ Antoni Sarcevic
Jason Demetriou
85′ Gethin Jones
Terrell Egbri82′
12′ Andrew Tutte
James Olayinka
75′ Alistair Crawford
Alan McCormack65′
 65′ (k.), 81′ Eóin Doyle
Timothee Dieng
 45′ Nathan Delfouneso
Brandon Goodship82′
Billy Crellin
Harry Seaden
Reiss James Greenidge
Tom Clifford82′
86′ Brandon Comley
Richard Taylor82′
75′ Lloyd Isgrove
Harry Phillips
85′ Jamie Mascoll
Emile Acauah82′
12′ 79′ Tom White
Matt Rush
86′ Ronan Darcy
Kazaiah Sterling65′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Boltonu Wanderers pokazał dwie żółte.

Zespół Boltonu Wanderers wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.