Bolton Wanderers - Scunthorpe United 2-0 (1-0). Liga angielska - 31. kolejka League Two

W pojedynku 31. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 23 lutego, jedenastka Boltonu Wanderers zwyciężyła ze Scunthorpe United 2-0 (1-0). Mecz odbył się na University of Bolton Stadium.

31. kolejka Anglia - League Two
2021-02-23 20:00 | Stadion: University of Bolton Stadium | Arbiter: Anthony Backhouse
Bolton Wanderers FC
Scunthorpe United FC
2
0
E. Doyle 37'
A. Sarcevic 74'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Boltonu Wanderers (”Kłusaki”).

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Declanowi Johnowi z Boltonu Wanderers. Była to 26. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Kłusaków” w 37. minucie spotkania, gdy Eóin Doyle strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Kłusaków”.

Na drugą połowę jedenastka Scunthorpe United wyszła w zmienionym składzie, za Devarna Greena, Jaiego Rowe'a, Jacoba Bedeau weszli Kevin van Veen, Jordan Clarke, Harrison McGahey. Między 62. a 68. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki ”Kłusakom” i jedną drużynie przeciwnej.

W 69. minucie Oladapo Afolayan zastąpił Antoniego Sarcevica.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Boltonu Wanderers, zdobywając kolejną bramkę. W 74. minucie wynik ustalił Antoni Sarcevic. Asystę zaliczył Lloyd Isgrove.

Chwilę później trener Scunthorpe United postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Jema Karacana. Na boisko wszedł Lewis Spence, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Scunthorpe United doszło do zmiany. Mason O'Malley wszedł za Juniora Browna. Chwilę później trener Boltonu Wanderers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Shaun Miller, a murawę opuścił Eóin Doyle.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Michael Williams z jedenastki gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

George Taft
26′ Declan John
Junior Brown75′
84′ Michael Jordan Williams
Alfie Beestin
89′ Lloyd Isgrove
Alex Gilliead
80′ Nathan Delfouneso
Devarn Green46′
62′ George Thomason
Jem Karacan75′
69′ Oladapo Afolayan
Abobaker Eisa
 37′ (k.) 68′ 80′ Eóin Doyle
Ryan Loft
Brandon Comley
Rory Watson
Ben Jackson
Jordan Clarke46′
89′ Marcus Maddison
Harrison McGahey46′ 62′
69′  74′ Antoni Sarcevic
Mason O'Malley75′
Andrew Tutte
Jordan Hallam
80′ Arthur Gnahoua
Lewis Spence75′
80′ Shaun Miller
Kevin van Veen46′

Zawodnicy Boltonu Wanderers otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Scunthorpe United w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.