Bolton Wanderers FC - Wigan Athletic FC 0-4 (0-1). Liga angielska - 13. kolejka League One

16 października na University of Bolton Stadium odbył się mecz 13. kolejki angielskiej League One pomiędzy drużynami Boltonu Wanderers i Wigan Athletic. Starcie zakończyło się zwycięstwem Wigan Athletic 4-0. Na stadionie zasiadło 20 892 widzów.

13. kolejka Anglia - League One
2021-10-16 16:00 | Stadion: University of Bolton Stadium | Widzów: 20892 | Arbiter: Charles Breakspear
C. Lang 65'

Zespół Wigan Athletic (”The Latics”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie William Keane dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował James McClean.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał George Johnston z Boltonu Wanderers (”Kłusaki”). Była to 27. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Wigan Athletic.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Jordan Cousins, zawodnik Wigan Athletic. W 50. minucie w jedenastce Wigan Athletic doszło do zmiany. Tom Pearce wszedł za Jordana Cousinsa.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Wigan Athletic, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył James McClean.

Trener Boltonu Wanderers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lloyda Isgrove'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Harry Brockbank. W 56. minucie kartkę obejrzał Callum Lang z jedenastki gości. W 61. minucie Amadou Bakayoko został zmieniony przez Eliasa Kachungę.

W 64. minucie sędzia ukarał kartką Ricarda, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Latics” w 65. minucie spotkania, gdy Callum Lang zdobył trzecią bramkę. Sytuację bramkową stworzył William Keane.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”Kłusaków” doszło do zmiany. George Thomason wszedł za Joshuę Sheehana. W 77. minucie kartkę otrzymał Tom Pearce z Wigan Athletic.

W 81. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił James McClean z Wigan Athletic. Chwilę później trener Wigan Athletic postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Gavin Massey, a murawę opuścił James McClean.

W 86. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gavina Masseya z ”The Latics”, a w 87. minucie George'a Thomasona z drużyny przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce ”The Latics” doszło do zmiany. Stephen Humphrys wszedł za Charlesa Wyke'a. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Benjamin Paul Amos
55′ Harry William Brockbank
Max Mcauley Power
64′ Ricardo Alexandre Almeida Santos
Jack David Vincent Whatmough
27′ George Johnston
Kelland Watts
Liam Spencer Gordon
Tendayi David Darikwa
Michael Jordan Williams
Thomas Keith Naylor
61′ Amadou Bakayoko
Callum Joseph Lang  65′ 56′
Oladapo Joshua Afolayan
James McClean  50′, 81′ 84′
73′ Joshua Luke Sheehan
Curtis Anthony Tilt
55′ Lloyd Jeffrey Isgrove
Gwion Dafydd Rhys Edwards
73′ 87′ George Thomason
Gavin Alexander Massey84′ 86′
Nathan Abayomi Delfouneso
Stephen Peter Humphrys88′
61′ Elias Kachunga
Jordan Lewis Jones

”Kłusaki” dostały w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.