Bolton Wanderers FC - Walsall FC 2-1 (0-1). Liga angielska - 37. kolejka League Two

W meczu 37. kolejki angielskiej League Two, który rozegrany został 20 marca, drużyna Boltonu Wanderers wygrała z Walsall FC 2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na University of Bolton Stadium.

37. kolejka Anglia - League Two
2021-03-20 16:00 | Stadion: University of Bolton Stadium | Arbiter: Seb Stockbridge
S. Perry 28'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Walsall FC (”The Saddlers”) plącze się na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to zespół Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny ”The Saddlers”.

Drużyna ”The Saddlers” od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Walsall FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 28. minucie bramkę zdobył Sam Perry.

W ostatniej minucie pierwszej połowy żółtą kartkę dostał James Clarke z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Walsall FC.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Boltonu Wanderers w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie bramkę wyrównującą zdobył Kieran Lee.

W 73. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Hayden White osłabiając tym samym zespół ”The Saddlers”. W 77. minucie Josh Gordon został zmieniony przez Calluma Cockerilla-Molletta.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Kłusaków” w 80. minucie spotkania, gdy Eóin Doyle strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już piętnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Po chwili trener ”Kłusaków” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Arthur Gnahoua, a murawę opuścił Oladapo Afolayan. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie ”Kłusaków” doszło do zmiany. Zachary Elbouzedi wszedł za Lloyda Isgrove'a. W 86. minucie żółtą kartką został ukarany Declan John, zawodnik gospodarzy.

Trener Walsall FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alfie Batesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Matthew Sadler. W 88. minucie Caolan Lavery został zmieniony przez Dericka Oseia, a za Emmanuela Osadebe'a wszedł na boisko Wes McDonald, co miało wzmocnić zespół Walsall FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eóina Doyle'a na Shauna Millera oraz Nathana Delfouneso na George'a Thomasona. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Cameron Norman z Walsall FC.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

James Anthony John Clarke45′
86′ Declan Christopher John
Liam Mark Kinsella
 67′ Kieran Christopher Lee
Cameron Norman90′
85′ Lloyd Jeffrey Isgrove
Max Melbourne
84′ Oladapo Joshua Afolayan
Samuel Paul Perry  28′
Michael Jordan Williams
Joshua Gordon77′
90′ Nathan Abayomi Delfouneso
Caolan Owen Lavery88′
 80′ (k.) 90′ Eóin Doyle
Emmanuel Ebuka Osadebe88′
Harry William Brockbank
Jack Joseph Rose
85′ Zachary Elbouzedi
Callum Cockerill-Mollett77′
Marcus Maddison
Alfie Bates88′
90′ George Thomason
Wesley Nurettin McDonald88′
Andrew William Tutte
Stuart Sinclair
84′ Arthur Bertrand Gnahoua
Derick Osei Yaw88′
90′ Shaun Miller
Tyreik Samuel Wright

Drużyna ”Kłusaków” była w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Boltonu Wanderers pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.