Bolton Wanderers FC - Stevenage FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 29. kolejka League Two

13 lutego na University of Bolton Stadium odbyło się spotkanie 29. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Boltonu Wanderers i Stevenage FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Boltonu Wanderers 1-0.

29. kolejka Anglia - League Two
2021-02-13 16:00 | Stadion: University of Bolton Stadium | Arbiter: Trevor Kettle
Bolton Wanderers FC
Stevenage FC
1
0
D. John 7'

Był to pojedynek drużyn broniących się przed spadkiem. Grał ze sobą 19. i 21. zespół League' Two.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Boltonu Wanderers (”Kłusaki”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Boltonu Wanderers zdobył Declan John w siódmej minucie. Asystę zanotował Oladapo Afolayan.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Kłusaki”.

W 57. minucie za Danny'ego Newtona wszedł Mathew Stevens. A kibice Boltonu Wanderers nie mogli już doczekać się wprowadzenia Arthura Gnahouę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nathan Delfouneso.

W 64. minucie Marcus Maddison został zmieniony przez Lloyda Isgrove'a, co miało wzmocnić zespół ”Kłusaki”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luthera Wildina na Remeao Huttona w 76. minucie. W 78. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Michael Williams osłabiając tym samym drużynę Boltonu Wanderers. W 81. minucie Oladapo Afolayan został zmieniony przez Andrew Tutte'a, co miało wzmocnić zespół ”Kłusaki”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jacka Aitchisona na Jacka Rolesa.

Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter przyznał George'owi Thomasonowi z drużyny gospodarzy. Była to 85. minuta meczu. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luke Barrie Prosser
 7′ Declan Christopher John
Benjamin Leslie Coker
85′ George Thomason
Elliott Ricardo Wignal List
64′ Marcus Maddison
Thomas George Pett
81′ Oladapo Joshua Afolayan
Jack Aitchison86′
78′ Michael Jordan Williams
Christopher John Lines
60′ Nathan Abayomi Delfouneso
Scott James Cuthbert
64′ Lloyd Jeffrey Isgrove
Remeao Andrew Hutton76′
Ben Jackson
Jack Justin Smith
81′ Andrew William Tutte
Jack Roles86′
60′ Arthur Bertrand Gnahoua
Romain Vincelot
Shaun Miller
Mathew Antony Stevens57′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Stevenage FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.