Bolton Wanderers FC - Exeter City FC 1-2 (1-0). Liga angielska - 45. kolejka League Two

1 maja na University of Bolton Stadium odbył się pojedynek 45. kolejki angielskiej League Two pomiędzy drużynami Boltonu Wanderers i Exeter City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Exeter City 2-1.

45. kolejka Anglia - League Two
2021-05-01 16:00 | Stadion: University of Bolton Stadium | Arbiter: Anthony Backhouse
P. Sweeney 90'

Zespół Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Boltonu Wanderers w 15. minucie spotkania, gdy Gethin Jones strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Antoni Sarcevic.

Między 27. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Exeter City i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Boltonu Wanderers.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 49. minucie Randell Williams wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Robbie Willmott.

Trener ”Kłusaków” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko George'a Thomasona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Antoni Sarcevic. W 62. minucie Lloyd Isgrove zastąpił Arthura Gnahouę. Chwilę później trener Exeter City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Nigel Atangana, a murawę opuścił Robbie Willmott.

Między 64. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Exeter City: Lewis Page, Jake Taylor, Josh Key, Randell Williams, na ich miejsce weszli: Jack Sparkes, Ben Seymour, Alex Fisher, Jake Caprice. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kierana Lee, Oladapa Afolayana zajęli: Nathan Delfouneso, Shaun Miller. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Exeter City: Jake Taylorowi w 78. i Jackowi Sparkesowi w 84. minucie.

Dopiero w drugiej połowie Pierce Sweeney wywołał eksplozję radości wśród kibiców Exeter City, strzelając kolejnego gola w piątej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Asystę przy bramce zanotował Jack Sparkes.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Jökull Andrésson
 15′ Gethin Jones
Josh Key27′ 86′
Ricardo Alexandre Almeida Santos
Pierce Sweeney  90′
32′ Alexander Aaron John Baptiste
Alex Hartridge29′
Declan John
Lewis Page64′
37′ Michael Jordan Williams
Jake Taylor78′ 79′
62′ Lloyd Isgrove
Randell Williams  49′ 86′
85′ Oladapo Afolayan
Archie Collins
73′ Kieran Lee
Robbie Willmott42′ 63′
62′ Antoni Sarcevic
Jake Caprice86′
62′ George Thomason
Rory McArdle
Andrew Tutte
Nigel Atangana63′
73′ Nathan Delfouneso
Jack Sparkes64′ 84′
62′ Arthur Gnahoua
Alex Fisher86′
85′ Shaun Miller
Ben Seymour79′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Exeter City w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.