Bolton Wanderers - Colchester Utd 0-0. Liga angielska - 39. kolejka League Two

W spotkaniu 39. kolejki angielskiej League Two, które rozegrane zostało 2 kwietnia, zespół Boltonu Wanderers zremisował z Colchesterem Utd 0-0. Pojedynek odbył się na University of Bolton Stadium.

39. kolejka Anglia - League Two
2021-04-02 14:00 | Stadion: University of Bolton Stadium | Arbiter: Oliver Yates
Bolton Wanderers FC
Colchester United FC
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Colchestera Utd przebywa na dole tabeli zajmując 21. miejsce, za to drużyna Boltonu Wanderers (”Kłusaki”) zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Colchestera Utd.

Od pierwszych minut zespół Boltonu Wanderers zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Colchestera Utd była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie za Nathana Delfouneso wszedł Zachary Elbouzedi. W tej samej minucie w jedenastce Boltonu Wanderers doszło do zmiany. Marcus Maddison wszedł za Arthura Gnahouę.

Kibice ”Kłusaków” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shauna Millera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Oladapo Afolayan. Niedługo później trener Colchestera Utd postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Jevani Brown, a murawę opuścił Frank Nouble.

Thomas William Cavendish Lapslie77′
61′ Arthur Bertrand Gnahoua
Courtney Fitzroy Senior
69′ Oladapo Joshua Afolayan
Noah Christopher Chilvers88′
Kieran Christopher Lee
Harry David Balraj Pell
61′ Nathan Abayomi Delfouneso
Brendan Nana Sarpong-Wiredu
Eóin Doyle
Frank Herman Nouble76′
Harry William Brockbank
Shamal George
61′ Zachary Elbouzedi
Junior Tchamadeu
Lloyd Jeffrey Isgrove
Jevani Jason Brown76′
61′ Marcus Maddison
Joshua Edward Doherty
George Thomason
Ben Edward Stevenson77′
Andrew William Tutte
Paris Cowan-Hall88′
69′ Shaun Miller
Michael Kwaku Folivi

Przewaga jedenastki Boltonu Wanderers w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali. Zespół Colchestera Utd miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.